Oferta

 1. Alanya Polskie Biuro Podróży - Wycieczki Lokalne

  wycieczka alanya pamukkaleŚródziemnomorski klimat i atrakcje przyrodnicze, atrakcje turystyczne przyciągają mnóstwo turystów. Dlatego Turcja jest najchętniej odwiedzanym miejscem spośród krajów egzotycznych. Zachwyca wspaniałymi budowlami (Kapadocja), kusi pięknymi plażami (plaża Kleopatry). Głównie przyjezdni koncentrują się w ośrodkach znajdujących się nad samym morzem, co nie zmienia faktu, że w całym kraju znaleźć można wiele interesujących atrakcji, skupiających miliony turystów, w tym także z Polski.

  W trosce właśnie o nich powstało lokalne biuro Alanya Wycieczki, oferujące wiele ciekawych wycieczek, w tym także wycieczki fakultatywne. Od pieszych wędrówek, przez nurkowanie, po rejs statkiem, dzięki którym poznać można Turcję od turystycznej i kulturalnej strony.

  Alanya Biuro Podróży organizuje wycieczki do najpiękniejszych krain Turcji. Wśród nich znajdziemy księżycowe krajobrazy Kapadocji ze swoimi podziemnymi miastami, które przyciągają swoją niezwykłością. Wszystkie te skalne uformowania powstały wskutek aktywności wulkanicznej trzech otaczających wulkanów Erciyes, Hasan i Göllü. Piasek i popiół stworzyły skałę, która łatwo ulega erozji, dlatego podmuchy wiatru nadały im fantastyczne kształty i kolory zależne od pierwiastka, który w danej skale występuje. W Kapadocji znajduje się też dolina skalnych kościołów, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Tą samą listę zasiliła inna piękna kraina Turcji, czyli Pamukkale. To właśnie tu znajdują się słynne wapienne tarasy, o których pochodzeniu opowie podróżnym polski przewodnik w Alanya. Po zwiedzaniu najlepiej odpocząć wybierając się do innego atrakcyjnego miejsca jakim są łaźnie tureckie – Hamam (Hamman). A dla najmłodszych, ale nie tylko, Lokalne Biuro Alanya oferuje wycieczkę do Aquarium, gdzie podziwiać można tysiące kolorowych ryb i podwodnej roślinności. Zobacz co sądzą nasi Klienci o organizowanych przez nas wycieczkach - poznaj i recenzje o Alanya.

  wycieczka alanya aquaparkAlanya wycieczki fakultatywne, to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą spędzić całego urlopu przy hotelowej plaży. Polskie Biuro w Alanyi oferuje wiele atrakcji. Jeśli chcemy poznać bliżej naturę tego rejonu proponujemy wybrać się do Delfinarium, spróbować swoich sił w nurkowaniu lub łowieniu ryb w Morzu Śródziemnym. Na odważniejszych czeka Snorkeling z żółwiami, parki linowe, jeep safari czy Rafting po wzburzonych rzekach. Wszystkie z tych atrakcji są dodatkowo płatne, ale nie są to wygórowane ceny za tak interesująco spędzony czas. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, a Alanya Biuro Podróży na pewno w tym pomoże wszystkim turystom przybyłym do tego wspaniałego miejsca.

  Ze względu na fakt, iż Alanya Wycieczki mieści się na terenie Turcji, nie są generowane koszty związane z zatrudnianiem kontrahentów z tego kraju. Dzięki temu podróżni są obsługiwani tylko przez jedną firmę co minimalizuje koszty wycieczek. Polskie Biuro Turystyczne w Alanya stara się jak najlepiej zadbać o swoich klientów. Oferty nie posiadają ukrytych kosztów, cennik wszystkich usług jest klarowny dla wszystkich pragnących skorzystać z wypoczynku w Alanyi. Dodatkowo wszyscy podróżni są ubezpieczeni na czas pobytu. Należy również zaznaczyć, że zważywszy na to iż Alanya Biuro Podróży znajduje się bezpośrednio w miejscu docelowym wszystkich wycieczek, na pewno bardziej zna tamtejsze realia. Dzięki temu organizując wycieczki, wybiera te najlepsze i najatrakcyjniejsze tak, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów.

 2. Wycieczki Fakultatywne Alanya - Lokalne Biuro Alanya

  wycieczka alanya kapadocjaRiwiera Turecka obfituje w wiele wspaniałych miejsc, gdzie turystyka rozwija się z roku na rok coraz bardziej, przyciągając turystów piaszczystymi plażami oraz bardzo bogatą ofertą hotelową i gastronomiczną. Jednym z popularnych kurortów nad Morzem Śródziemnym jest Alanya, znajdująca się na południowym krańcu Turcji, 135 km na wschód od miasta Antalya. Centrum miasta jest podzielone przez skalny cypel o wysokości blisko 250 metrów, na którego szczycie znajduje się obronna twierdza, zaś od strony lądu otoczone jest przez pasmo Gór Taurus.

  Jedną z tureckich krain jest Kapadocja, która zachwyca charakterystycznymi formami tufowymi, tworzonymi latami przez wiatry i deszcze. Księżycowy krajobraz, doliny Goreme, rozpościerający się po terenach tej krainy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się jednocześnie najważniejszym punktem wycieczki. Inne atrakcje Kapadocji to podziemne miasta Kaymakli i Derinkuyu i skalne kościoły.

  Turcja kojarzy się także z wapiennymi tarasami w dolinie Curuksu. To tutaj znajduje się miejscowość o nazwie Pamukkale, do której można wybrać się poprzez lokalne biuro Alanya. Nazwa z języka tureckiego oznacza Bawełniany zamek, co dosłownie określa ukształtowanie terenu jakim może pochwalić się to miasto. Pamukkale znajduje się na linii pęknięcia skorupy ziemskiej. Wypływająca z gorących źródeł woda bogata w dwutlenek węgla i wapń, w momencie wydobywania się na powierzchnię ziemi ochładza się, wytrącając węglan wapnia i tworząc biały osad. Cały proces trwa od 14 tysięcy lat, dlatego też tureckie władze stworzyły w tym miejscu Park Narodowy, a UNESCO objęło go swoim patronatem.

  wycieczka-alanya-raftingKażdy, kto nie chce całego pobytu spędzać przy hotelowym basenie lub na piaszczystej plaży, znajdzie coś w sam raz dla siebie korzystając z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez Lokalne Biuro Alanya. Chwili relaksu można w łaźni tureckiej Hammam (Hamam). Marmurowe pomieszczenia, rozgrzane parą wodną oczyszcza nasze ciało i odświeża umysł, a profesjonalna obsługa postara się, aby wypoczynek był udany. Dla miłośników podwodnego świata idealnym miejscem będzie natomiast  Aquarium – największe oceanarium na świecie. Tunel, którym spaceruje się oglądając cuda wodnej natury, ma ponad 130 metrów, a w akwariach znajduje się tysiące ryb i podwodna roślinność, która zachwyci niejednego.

  Z polskim Biurem Turystycznym w Alanya mamy zapewnione atrakcje turystyczne na czas trwania całej wycieczki. Polski przewodnik w Alanya (lub miejscowy mówiący dobrze po Polsku) oprowadzi i opowie najciekawsze historie związane z danym rejonem. Wycieczki fakultatywne to frajda nie tylko dla najmłodszych. Do ciekawych propozycji należy między innymi rafting po rwącej rzece Kopru, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Skoro już o dużych emocjach mowa, trzeba również zdecydować się na wycieczkę w góry Taurus, gdzie panuje cisza, spokój … i Kanion Sapadere, z którego stromych ścian spływa wodospad, nadając klimat i tak już pięknym widokom. Turcja zachwyca niejednego, a wycieczki z Alanya to nie tylko promocyjne ceny, ale także udany wypoczynek.

  Alanya Biuro Podróży ma swoją siedzibę w Okurcalar. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym: info@alanyawycieczki.pl i pod numerami telefonów: +48 (32) 326 88 28 (opłata jak za połączenia stacjonarce w Polsce), oraz +90 542 848 1162.

 3. Atrakcje Turystyczne Alanya - Wycieczki Fakultatywne, Rejsy

  wycieczka alanya quad safariAlanya to niezwykły region, do którego co roku przybywa kilka milionów turystów. Jest również chętnie wybierany jako destynacja wakacyjna przez Polaków, którym szerokie plaże oraz liczne zabytkowe miejsca przypadły szczególnie do gustu.

  Alanya  leży u podnóża gór Taurus, które skrywają maleńkie wioski. Wizyta w wiosce Sapadere, gdzie hoduje się jedwabniki morwowe to nie lada atrakcja. Tu życie toczy się własnym rytmem, jest tu stary młyn wodny, wiejska kawiarnia oraz niewielki uroczy meczet. Największą popularnością cieszy się jednak leżący zaraz za wioską Kanion Sapadere. W tym wąwozie można wykąpać się w wodospadzie, spacerować między skałami kanionu po wytyczonych chodnikach, pod którymi płynie wartka górska rzeka. Tu też poławia się popularnego w tym regionie pstrąga. Innym popularnym kanionem jest Green Canyon (Zielony Kanion) z jedną z największych tam w Turcji Oymapinar. Dzięki tamie działa tu elektrownia wodna a po zbiorniku Zielonego Kanionu pływają statki wycieczkowe, dopływające do źródeł rzeki Manavgat. Możemy też tą samą rzeką Manavgat popłynąć w kierunku morza ze słynną piaszczystą mierzeją o długości kilku kilometrów czy zatrzymać się nad szumiącymi wodami wodospadu o tej samej nazwie Manavgat.

  W górach w pobliżu Alanyi możemy natknąć się na 2 duże jaskinie: Cuceller (Jaskinia Krasnoludków) oraz Jaskinia Dim. Ta druga jest znacznie większa, długa na ponad 300m, na końcu której znajduje się niewielkie jezioro. Jaskinia Krasnoludków jak sama nazwa wskazuje jest mniejsza ale pełna stalaktytów i stalagmitów, które stanowią o atmosferze tego miejsca. Aby wybrać się w góry i zobaczyć te atrakcje najlepiej skorzystać z wycieczki lokalnej jaką jest Jeep Safari lub Quad Safari.

  wycieczka alanya Jeep Safari Alanya.JPGBędąc w Alanyi warto wybrać się na Rafting - spływ pontonowy w Kanionie Koprulu. Kanion mieści się w Parku Krajobrazowym. Malownicze widoki, potężne pionowe skały, czysta górska woda to atuty tego miejsca. Wykwalifikowani instruktorzy zapraszają do kanionu na rekreacyjne spływy raftingowe po rzece na długości ok. 15km. Po drodze mija się nawet 2 starożytne mosty z czasów rzymskich, z których można skakać wprost do rzeki.

  Więcej obiektów starożytnych  wokół Alanyi świadczy o długiej historii tych terenów. Są to miedzy innymi starożytny teatr Aspendos oraz pobliskie miasto Side. Teatr w Aspendos działa do dziś i jest miejscem dorocznego festiwalu opery i baletu. Kiedyś rozgrywały się tu walki gladiatorów i zwierząt. W Side na uwagę zasługują pozostałości świątyni Apollona, nimfeum czy gówna ulica kolumnowa. Side to również kurort pełen hoteli i restauracji serwujących typowe tureckie dania jak kebab.

  W Alanyi znajdziemy też wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Najważniejszym jest zapewne Sealanya oraz Delfinarium w  miejscowości Konakli. W jednym miejscu można podziwiać fantastyczne show delfinów, fok a także popływać z delfinem. Oprócz tego można popływać w egzotycznej rzece,  czy zanurzyć się pod wodę w klatce aby podejrzeć rekiny. Polecamy również odwiedzić Aquapark Water Planet pełen atrakcji i zjeżdżalni dla dorosłych i dzieci.

  wycieczka alanya paraglidingNajważniejszą atrakcją Alanyi jest jednak słynne wzgórze zamkowe zwane popularnie jako Kale czyli po prostu zamek. Jest to twierdza obronna z XIIIw, po której pozostały głównie potężne fortyfikacje murów obronnych oraz Kizil Kule czyli czerwona Wieża. Wokół półwyspu z zamkiem możemy dostrzec 3 jaskinie zwane tu potocznie jaskiniami: piratów, zakochanych i fosforyzującą. Można je oglądać wyłącznie od strony morza w czasie wesołego pirackiego rejsu wokół zatoki Alanya. Statki wycieczkowe zatrzymują się również przy piaszczystej plaży Kleopatry, z której słynie Alanya. Można tu się nie tylko opalać ale również pograć w siatkówkę plażową czy skorzystać ze sportów wodnych, np. z nurkowanie. Swój punkt końcowy mają tu ochotnicy korzystający ze sportu ekstremalnego jakim jest Paragliding, lądując właśnie na plaży Kleopatry.

  Ok. 350km na północny zachód od Alanyi znajduje się nietypowe w skali światowej miejsce o nazwie Pamukkale. Mimo dalekiego dystansu wielu turystów wybiera się do Pamukkale aby zobaczyć ten cud stworzony przez naturę. Słowo Pamukkale pochodzi od słów bawełna (pamuk) i zamek (kale). Inaczej nazywane jest bawełnianą twierdzą. Miejsce to znane było już w starożytności jako uzdrowisko z termalnymi wodami, które do dziś niosą ukojenie dla osób chorych na reumatyzm, otyłość, choroby skórne czy choroby sercowe.

  Alanya jest też dobrym punktem wypadowym na wycieczki do Kapadocji. To niezwykła kraina bajecznych form skalnych, gdzie można zwiedzić podziemne miasta, domy kute w skałach czy przejechać się na quadach lub konno wzdłuż jednej ze znanych dolin: Pasabag, Miłości, Czerwonej. Miłośnicy niezwykłych widoków mogą wybrać się na poranny lot balonem nad Kapadocją czy spędzić miło czas na folklorystycznym show Nocy Tureckiej, która jest nieodłącznym elementem wizyty w Kapadocji.

 4. Alanya - Informacje, Atrakcje, Wycieczki

  Wybierając się na wakacje, szukamy miejsca gdzie możemy wypocząć, zrelaksować się i oderwać od otaczającego nas na co dzień świata. Miejsca, gdzie ciepły klimat i piaszczyste plaże zachęcą nas na tyle, że nie będziemy chcieli wyjeżdżać, a w przyszłości na pewno w nie powrócimy. Idealną lokalizacją na spędzenie wymarzonego urlopu jest Alanya – miejscowość będąca jednocześnie jednym z największych kurortów w południowej Turcji.Alanya Rafting

  Znajdująca się w najbardziej znanym regionie Turcji – Riwierze Tureckiej – Alanya charakteryzuje się bardzo interesującym ukształtowanie terenu. Nie tylko sąsiedztwo z Morzem Śródziemnym, ale także góry „wyrastające” w centrum miasta, sprawiają że Alanya jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Obfituje w szereg atrakcji, które zainteresują wszystkich wymagających podróżników. Piękne podziemne miasta Kapadocji i wapienne tarasy Pamukkale to dwa główne punkty każdej wycieczki kierowanej w te tereny. Dla turystów pragnących poznać więcej atrakcji i zabytków organizowane są liczne wycieczki fakultatywne jak Jeep Safari, Rafting, Rejsy statkami i wiele innych.

  Miasto to wychodząc naprzeciw wszystkim przybyłym stara się sprostać wszelkim oczekiwaniom tak hotelarskim, gastronomicznym jak i transportowym. W mieście funkcjonuje mocno rozwinięta sieć autobusowa, która łączy wszystkie części miejscowości, dzięki czemu swobodnie można dojechać w każde interesujące nas miejsce. Co więcej można bez problemu korzystać z przystanków na żądanie, co jeszcze bardziej ułatwia przemieszczanie się w obrębie centrum. Wszyscy ci, którzy niekoniecznie są przekonani do komunikacji publicznej, mogą skorzystać z charakterystycznych żółtych taksówek, które wygodnie dowiozą tam gdzie autobusy nie mogą. Postoje taksówkowe znajdują się praktycznie na każdej ulicy, a cena przejazdu ustalana jest odgórnie i wzrasta co każde dwieście metrów.

  Alanya Rejs StatkiemNa wschód od Alanyi, w odległości 135 kilometrów znajduje się większe miasto Antalya, będące jednocześnie stolicą całej prowincji. To tu znajduje się lotnisko, z którego systematycznie wykonywane są transfery autobusowe w kierunku miasta Alanya. Jeżeli podróżujemy większą ilością osób mamy możliwość wypożyczenia autobusu lub busa, które są zlokalizowane tuż przed lotniskiem. Transfery z lotniska zawiozą nas w samo centrum miasta Alanyi. Jeżeli jednak chcemy w drodze zwiedzać inne ciekawe miejsca, możemy również skorzystać z prywatnego transferu.

  Alanya to miejsce szczególne nie tylko ze względu na liczne atrakcje turystyczne, ale także na przygotowanie turystyczne. Na podróżnych czeka wiele miejsc hotelowych. W całym mieście znajduje się ich, nie przesadzając, kilkaset. Najczęściej odwiedzane są te, umiejscowione nad samym morzem, takie jak Kleopatra Fatih Hotel, Kleopatra Blue Life Apart Hotel, Grand Zaman Hotel, czy Kleopatra Saray Hotel. Turyści poza bazami hotelowymi mają dostęp również do szerokiej oferty gastronomicznej, „rozsianej” po całym mieście.

  Podróżując wzdłuż wybrzeża, jedną z głównych dróg Alanyi, równoległą do morza, możemy podziwiać przepiękne widoki tego miasta, zatrzymać się i odpocząć na piaszczystych plażach. Alanya to cel podróży wszystkich tych, którzy potrzebują intensywnego wypoczynku, będącego jednocześnie niezapomnianym urlopem.

  Zapraszamy do korzystania z usług naszego polskiego lokalnego biura podróży w Alanya.

  Nasza oferta obejmuje organizację fakultatywnych wycieczek turystycznych:

  • Wycieczka KapadocjaAlanya Jeep Safari
  • Wycieczka Pamukkale 
  • Wycieczka Aquarium
  • Rejs Piracki Alanya
  • Wycieczka Kanion Sapadere
  • Rafting Alanya
  • Mini Alanya 
  • Hamam Alanya
  • Alanya Jeep Safari
  • Wycieczka do Delfinarium 
  • Wycieczka Zielony Kanion
  • Aquapark Alanya
  • Delfinarium i Egzotyczny Park
  • Fire of Anatolia Show 
  • Demre - Myra - Kekova
  • Dyskoteka na Statku
  • Alanya Fishing w Morzu Śródziemnym
  • Rafting 3 w 1 Alanya
  • Wycieczka Manavgat
  • Nocne Jeep Safari w Alanya
  • Noc Turecka
  • Nurkowanie Alanya
  • Paragliding Alanya
  • Park Linowy Sportów Wodnych
  • Quad Safari Alanya
  • Rejs Statkiem Alanya
  • Snorkeling z Żółwiami
  • Stambuł 1 dzień 
  • Tlos i wąwóz Saklikent
  • Wycieczka Anamur

  Zobacz opinie o Alanya i naszym biurze.

  Lokalne Wycieczki Alanya

 5. Okolice Alanya - Regiony Turystyczne

  Wycieczki KapadocjaOdpoczynek nad morzem, służy zapewne niejednemu z nas. Jeśli mamy do wyboru to w większości decydujemy się na ciepły klimat i relaks na piaszczystej plaży. Idealnie w te plany wpisuje się tureckie wybrzeże wraz ze swoimi licznymi kurortami. Wzdłuż linii brzegowej Turcji biegnie droga krajowa łącząca wiele większych i mniejszych miast, nastawionych na turystykę. Toteż nasza wycieczka nie musi kończyć się tylko w jednym ośrodku wczasowym - możemy zwiedzać inne atrakcje turystyczne i malownicze zakątki Turcji.

  Miasteczko Alanya, leżące 135 km na wschód od miasta Antalya, to niezaprzeczalnie najpopularniejsze miejsce Riwiery Tureckiej. Mamy tu wszystko czego potrzeba każdemu wymagającemu turyście – góry, morze, plaża i liczne wycieczki fakultatywne. Alanya to miasto z bogatą historią, w której swoje miejsce znaleźli Grecy, Rzymianie, a nawet piraci. Region ten jest bardzo atrakcyjny pod kątem ukształtowania terenu. Matka Natura bowiem bardzo hojnie obdarowała Alanyie, tworząc tu interesujące jaskinie, zarówno te lądowe (Dim, Damlatas, Hasbahce) jak i te morskie (Asiklar, Fosforlu, Korsanlar), a w niedalekim sąsiedztwie zwiedzać można jedne z najpiękniejszych cudów natury – Kapadocję i Pamukkale. W Alanyi każdy znajdzie coś dla siebie. Leniwi mogą się wylegiwać chociażby na plaży Kleopatry, a aktywni mogą korzystać z ciekawych wypraw jak np. Jeep Safari. Jedno jest pewne – miejsce gdzie przez trzysta dni w roku świeci słońce musi przyciągać rzesze turystów.

  Alanya Tanie WycieczkiJadąc na zachód od Alanyi, dojeżdżamy do kolejnego kurortu – miasta Side, znajdującego się w prowincji Antalya. Posiada ono imponujące zabytki z okresu starożytnego, takie jak teatr mieszczący 15 tysięcy widzów, bizantyjską bazylikę, agorę z licznymi kolumnami, czy łaźnie rzymskie w których obecnie znajduje się muzeum starożytności. Punktem charakterystycznym dla Side i jednocześnie miejscem, którego nie sposób nie odwiedzić będąc w tym mieście jest świątynia Ateny i Apollina, znajdująca się nad brzegiem morza. Zarówno to jak i inne zakątki tego miasta posiadają swój kameralny klimat. Znaleźć tu można wiele urokliwych kawiarenek, tawern, czy dyskotek gdzie można bawić się do białego rana. W ciągu dnia zaś, poza starożytną częścią Side, czas spędza się głównie na pięknej, piaszczystej plaży lub przy hotelowych basenach, gdzie można delektować się ciszą, spokojem i pięknymi widokami.

  Kolejnym przystankiem w drodze wzdłuż wybrzeża jest, położone w Egejskiej części Turcji, miasto portowe Marmaris. Niedaleko stąd znajduje się wyspa Rodos, gdzie możemy popłynąć promem, odpływającym w każdy dzień tygodnia. Marmaris ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność wśród turystów z całego świata, a przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych, gdyż to właśnie tutaj są najlepsze warunki do ich uprawiania. Dla wszystkich rządnych szczypty historii tego miasta, proponujemy wybrać się na wycieczkę śladami zabytków. Największym tego typu obiektem jest zamek wybudowany w XI wieku p.n.e. przez Jonów, a następnie odnowiony przez Aleksandra Macedońskiego i rozbudowany przez Sulejmana Wspaniałego. Niegdyś służył jako flota francuska, dziś w jego wnętrzach znajduje się galeria sztuki z salą etnograficzną i archeologiczną. Na terenie zamku znaleźć można przepiękną fontannę i osiemnaście domów. Marmaris to miasto, które nigdy nie śpi. Wśród turystów znane jest przede wszystkim z tzw. „ulicy barów”, na której usytuowana jest większość dyskotek i klubów z całego miasta. Nie sposób się tu nudzić, szczególnie wszystkim tym, którzy uwielbiają bawić się przez całą dobę.Alanya Wycieczki

  Im dalej na zachód, tym bliżej do innej, tym razem znajdującej się w prowincji Mugla, miejscowości Bodrum. Położona jest ona nad Morzem Egejskim, w bliskim sąsiedztwie wyspy Kos. Z tego też tytułu miasto stanowi mieszankę wpływów tureckich i greckich, a rokrocznie odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów. Wzgórza pokryte białymi domami, liczne gaje oliwne, czy charakterystyczni starsi mężczyźni podróżujący z osiołkami do złudzenia przypominają Grecję. To wszystko sprawia, że Bodrum jest zupełnie różne od innych tureckich kurortów. Dlatego rokrocznie odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów. W starożytności miasto nosiło nazwę Halikarnas i to właśnie tu znajdował się jeden z cudów świata starożytnego – Mauzoleum w Halikarnasie, z którego pozostały ruiny. W centrum miasta mieści się zamek św. Piotra i twierdza rycerzy krzyżowych, a dla wszystkich którzy chcą odpocząć po zwiedzaniu miasto oferuje wiele atrakcyjnym miejsc rozrywki. Nie tylko stacjonarne kluby, czy dyskoteki, ale także rejs w nocy na katamaranie, gdzie można bawić się pod gwieździstym niebem. Wąskie uliczki starego miasta tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca, a wszystko to sprawia, że Bodrum nazywane jest przez turystów tureckim Saint Tropez.

  Wszystkie tureckie kurorty łączy na pewno jedno – piękne turkusowe morze, ciepły klimat i fantastyczne atrakcje dla każdego. Wybierając się na urlop na Riwierę Turecką możemy być pewni, że wybraliśmy idealne wakacje. Natomiast kończąc swój urlop będziemy mogli szczerze powiedzieć, że lepiej trafić nie mogliśmy.

  Nasze lokalne biuro podróży w Alanya specjalizuje się w organizacji fakultatywnych wycieczek po okolicach miasta Alanya.

  Wycieczki Turystyczne Alanya

 6. Kapadocja - Lokalne Wycieczki z Alanya do Kapadocji

  Wycieczka Kapadocja z AlanyaKapadocja to kraina historyczna w centralnej Anatolii. Obejmuje ponad 600km2. Powstała ok. 60  milionów lat temu w wyniku wybuchów 3 wulkanów: Erciyes, Hasan, Bollu. Ich działalność  spowodowała zasypanie obszaru Kapadocji wieloma warstwami  popiołów wulkanicznych. Popioły w połączeniu z piaskiem spowodowały  utworzenie się typowego dla Kapadocji materiału skalnego zwanego tufem. Tuf jest skałą osadową, bardzo miękką, podobną do pumeksu. Ludzie odkryli , ze bardzo łatwo można go obrabiać i zaczęto wykorzystywać jego właściwości drążąc  w nim domy, piwnice, kościoły, spichlerze.

  Podczas wycieczki do Kapadocji odwiedzamy m.in. podziemne miasto Saratli, całe kute w tufie, gdzie możemy zobaczyć jak ludzie przystosowali się do życia pod ziemią. Miasta - na zasadzie labiryntu korytarzy z wyłaniającymi się co chwilę komnatami były położone na kilku poziomach (piętrach). Budowniczy zadbali aby do każdego pomieszczenia docierało powietrze oraz zbudowano ogromną studnię gdzie czerpano wodę. W Kapadocji jest wiele podobnych miast np. Derinkuyu, Kaymakli i jeszcze więcej nieodkrytych. W podziemnych miastach, które są niewątpliwą atrakcja Kapadocji w czasach początków islamu chowali się chrześcijanie przed prześladowaniami Arabów.

  Najtańsze Wycieczki z Alanya do Kapadocji

  Rezerwuj Online!

  Kapadocja ma więcej akcentów związanych ze wczesnym chrześcijaństwem. Do niej należało miasto Cezarea, które znamy z Nowego Testamentu, a samo miasto Nevsehir (dziś stolica Kapadocji oraz węzeł komunikacyjny  regionu) było miastem św. Grzegorza - ojca kapadockiego. Wielokrotnie kraina ta i jej mieszkańcy wymieniani byli na kartach Nowego Testamentu jak Św. Bazyli czy Grzegorz z Nyssy.  W IVw. w Kapadocji rozkwitło życie teologiczne. Pojawiło się wielu ascetów, którzy za przykładem Św. Szymona Słupnika prowadzili samotnicze życie. Drążono więc w tym celu pojedyncze cele-jaskinie. Te cele stały się później zaczątkami pierwszych kaplic - kościołów.

  Alanya Wycieczki - Rezerwuj Online

  Najbardziej znanym zbiorowiskiem takich kościołów kutych w skale jest Skansen Goreme. Znajduje się tu ponad 30 kościołów z okresu IX - XIIIw., a w całej Dolinie Goreme jest ich ok. 350. Do najbardziej znanych należą: Kościół Ciemny, Kościół Jabłka, Kościół Wężowy, czy Kościół Św. Barbary. Najczęściej mieszczą kilkadziesiąt osób, są podparte kolumnami z kopułowym stropem. Ściany i strop często zdobią kolorowe freski ze scenami z Nowego Testamentu oraz postaci świętych jak np. Św. Onufry, Św. Tomasz, Św. Jerzy. Postacie na freskach często mają wydrapane oczy bądź całe twarze, co jest niechlubną pamiątką okresu ikonoklazmu. Najstarsze kościoły zdobione są prymitywnymi symbolami najczęściej w kolorze ochry.  Dolina Goreme wraz z Muzeum Goreme zostały w 1985r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Inne doliny które roją się od kościołów kutych w skałach to Dolina Ihlara, którą przecina rzeka o tej samej nazwie, Zelve czy Soganli. Przez Kapadocję przepływa również rzeka Kizilirmak, najdłuższa rzeka Turcji, która jest nośnikiem czerwonej gliny, z której produkuje się przepiękną tradycyjną i ozdobną ceramikę. Kapadocja słynie też z produkcji dywanów, a żyzne ziemie dzięki wybuchom wulkanów sprzyjają rolnictwu. Szczególnie polecamy migdały oraz wyśmienite kapadockie wino.

  Wycieczka Fakultatywna Kapadocja

  Na uwagę zasługują doliny, które ze względu na swoje formy skalne zwane bajecznymi kominami czy grzybami skalnymi zyskały swoje nazwy, jak: Dolina Wyobraźni  (Miłości), Dolina Pasabag (Ogród Pa

  szy), Dolina Devrent (Wielbłąda), Dolina Gołębi z gołębnikami kutymi w skałach. Popularna też jest miejscowość Uchisar z zamkiem, z którego wieży rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję.

  Aby najlepiej zobaczyć Kapadocję należy wstać wcześnie rano, ok. 4:00 aby wybrać sie na lot balonem. Lot o wschodzie słońca to bajkowe przeżycie, podczas którego widzi się doliny, do których nie można dotrzeć autokarem. Lot trwa godzinę i kończy się wręczeniem certyfikatów wszystkim pasażerom.

  Przez teren Kapadocji przebiegał niegdyś szlak handlowy - słynny szlak jedwabny. Na jego potrzeby zostały zbudowane przydrożne zajazdy dla ludzi i ich karawan nazywane do dziś karawanserajami. Najbardziej znany i największy, oddalony nieco od trasy zwiedzani jest karawanseraj Sultanhan. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy karawanseraj Atahan.

  Wycieczki fakultatywne do Kapadocji nie może odbyć się bez odwiedzenia Konyi - starożytne Ikonium, gdzie gminę chrześcijańską zakładał Św. Paweł z Barnabą. Dziś jest miejscem kultu religii islamskiej. Tu znajduje się Meczet -Muzeum Mevlany - filozofa i mistyka, żyjącego w XIIIw., którego mądrości cytowane są wśród Turków do dziś. Mevlana był założycielem słynnego zakonu Wirujących derwiszy, których nauczył modlitwy poprzez rytualny taniec wokół własnej osi. Serdecznie zapraszamy do udziału w Wieczorze Kapadockim w jaskini kutej w skałach, gdzie można obejrzeć modlitwę taniec derwiszy.

  Kapadocja, w dosłownym tłumaczeniu kraina pięknych koni,  jest miejscem wielu sesji zdjęciowych, plenerem filmowym, jest magicznym miejscem, które obowiązkowo trzeba zobaczyć będąc w Turcji. Zobacz co jeszcze możesz zobaczyć w okolicach Alanya w Turcji

  Wycieczki z Alanya do Kapadocji organizuje lokalne polskie biuro podróży. Zobacz naszą ofertę wycieczek na stronie: Alanya Wycieczki

 7. Strona główna

  Alanya Wycieczki OnlineBiuro podróży Alanya Wycieczki powstało z myślą o Polakach przebywających na wakacjach w Turcji. Jako lokalne biuro podróży organizujemy wycieczki fakultatywne. Specjalizujemy się w organizacji wycieczek historycznych, kulturowych, krajoznawczych i rekreacyjnych w regionie Alanya. Najpopularniejsze z nich to wycieczki do Pamukkale, wycieczka do Kapadocji i lot balonem, Rafting czy rejs statkiem w Alanyi. Nasze biuro organizuje w Alanya wycieczki lokalne od wielu lat.

  Praca od 2008 roku w turystyce pozwoliła zdobyć nam szerokie doświadczenie i możliwość poznania wymagań turystów. Dzięki Wam stale ulepszamy naszą obsługę. Atutem naszego biura podróży jest brak pośredników a poprzez to niskie ceny wycieczek lokalnych. Posiadamy gwarancje ubezpieczeniowe  oraz ubezpieczamy każdą realizowaną przez nas wycieczkę. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Organizatorów Turystyki TURSAB w Turcji, które nadaje stosowne licencje organizatorom turystycznym  oraz członkiem Izby Handlu Ticaret Odasi w Alanya.

  Naszą ofertę kierujemy do wszystkich przebywających w regionie Alanya, w miejscowościach: Mahmutlar, Obagol, Konakli, Incekum, Avsallar, Okurcalar. W Naszym biurze podróży w Alanya pracują Polacy, którzy obsługują stacjonarne biuro podróży, a na wycieczkach spotkają się Państwo z licencjonowanymi polskimi i tureckimi przewodnikami.

  Dla Państwa wygody uruchomiliśmy również infolinię z polskim numerem stacjonarnym dzięki któremu mogą Państwo dzwonić po stawkach polskich, a za wycieczki fakultatywne można płacić nawet złotówkami. Wycieczki rozpoczynają się bezpośrednio z Państwa hotelu. Zobacz opinie i recenzje naszych Klientów. Zapraszamy wszystkich chcących odkryć uroki Turcji na polskie wycieczki lokalne z Naszym biurem podróży Alanya Wycieczki. 

 8. Alanya Wycieczki - Opinie, Recenzje, Relacje

  Zobacz opinie i recenzje naszych Klientów, którzy skorzystali z naszej oferty:

  "Od pierwszego kontaktu z biurem Alanya Wycieczki mailem po realizację wycieczki wszystko przebiegało sprawnie, bez niespodzianek, punktualnie. Biuro na piątkę. Wycieczki są na bardzo wysokim poziomie"

  Alanya Opinie"Jeśli ktokolwiek powątpiewa czy warto jechać na wycieczki z biurem Alanya Wycieczki to odpowiedź brzmi jednoznacznie: NAPRAWDE WARTO!  Niskie ceny w porównaniu do cen rezydenta (płaciliśmy nawet 50% mniej) a wycieczki mają taki sam jeśli nie nawet bogatszy program (znajomi byli z rezydentem stąd mogliśmy porównać)"

  "Byliśmy w pięknej Turcji, gdzie korzystaliśmy z lokalnego biura podróży Alanya Wycieczki. Biuro poleciła nam znajoma, która korzystała i była zadowolona. Choć mąż był sceptyczny co do wycieczek z lokalnym biurem dał się namówić a po powrocie z Kapadocji był tak zadowolony że sam zdecydował iż pojedziemy jeszcze na Rafting. Bardzo Wam dziękujemy. Jeśli przyjedziemy jeszcze do Turcji (a zapewne tak, bo dużo zostało do zobaczenia) to na pewno na wycieczki pojedziemy z Wami"

  "Będąc w Alanyi wybraliśmy się do Pamukkale z Alanya Wycieczki.  Droga długa, to wiadomo, ale miła i elokwentna przewodniczka Justyna umilała nam podróż. Bardzo dobra restauracja, która serwowała kebaby, komfortowy autobus z klimatyzacją. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze, polecam innym usługi biura Alanya Wycieczki"

  "Biuro bardzo profesjonalne, stały kontakt, nawet  informowali nas o zmianie godziny wycieczki o 10 min (nieocenione podejście do klienta). Wycieczki rezerwowaliśmy w Polsce mailem i nie musieliśmy się martwić, gdzie szukać lokalnego polskiego biura będąc juz w hotelu. Przewodnik odbierał nas  na wycieczki do Antalyi i Aquarium  czy do Kapadocji punktualnie sprzed hotelu. Dziękujemy za miła obsługę. Będziemy Was polecać"

  Kapadocja Wycieczka z Alanya"Polecam wycieczkę do Kanionu Sapadere  z biurem Alanya Wycieczki.  Niedługa, piękne widoki, trochę folkloru i smaczny obiad. Można było wykąpać się nawet w wodospadzie. Sam kanion jest skalisty, malowniczy, chodzi się po wytyczonych chodnikach. Niestraszne dla osób starszych, widziałem też ludzi z wózkami dziecięcymi . Gorąco polecam okolice Alanya"

  "Biuro Alanya Wycieczki wybraliśmy ze względu na duży wybór wycieczek oraz niskie ceny, które pozwoliły nam zaoszczędzić sporo pieniędzy niż gdybyśmy kupowali wycieczki od rezydenta. Byliśmy na Pamukkale i Rafting 'u. Obydwie wycieczki bardzo udane, bez zastrzeżeń"

  "Biuro bardzo konkretne, szybko otrzymałam odpowiedź na maila, mimo wielu pytań zawsze dostawałam kompetentne odpowiedzi. Zarezerwowałam finalnie Pamukkale i Kapadocję oraz łaźnię turecką. Łaźnia na początku bo tak mi polecono, aby opalenizna była trwalsza, a następnie Kapadocja. Wspaniale zorganizowana wycieczka, kameralna 14osobowa grupa, wygodny klimatyzowany bus. Program bardzo napięty, zobaczyliśmy tak dużo, że nawet program w internecie tego nie opisywał. Rewelacja. Pamukkale również zrobiło na mnie ogromne wrażenie - naprawdę warto tam pojechać, pomimo tych kilometrów. Polska przewodniczka to wielki atut tego biura. Polecam."

  "Kilkukrotnie byliśmy w Turcji a tym razem skorzystaliśmy z biura Alanya Wycieczki i wybraliśmy się do Kanionu Sapadere oraz na rejs statkiem. Bardzo byliśmy zadowoleni z cen, punktualności i rzetelności biura, które zwróciło nam pieniądze w momencie, kiedy nasza córka zrezygnowała z wycieczki."


  "Wycieczka do Pamukkale zorganizowana wzorowo. Wyjazd wcześnie rano, ale mogliśmy jeszcze dospać w autokarze. Potem przerwa śniadaniowa w górach, a po nim rozpoczęły ciekawe się opowieści Pani przewodnik, która mieszka w Turcji na stałe, o kulturze, zwyczajach, religii. Tego nie da się przeczytać w żadnych  przewodnikach. Na miejscu w Pamukkale dla chętnych zwiedzanie Hierapolis,a reszta mogła oddać się błogiemu relaksowi w basenie Kleopatry i na tarasach Pamukkale. W sumie spędziliśmy tam ponad 4 godziny i pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do hotelu. Dziękujemy bardzo za wspaniałe przeżycia. pozdrowienia dla Pani przewodnik. "

  Alanya Wycieczki Online

 9. Riwiera Turecka - Wycieczki Fakultatywne Alanya, Turcja

  A może na wakacyjne wojaże wybrać tureckie regiony? Czemu nie!

  Turcja bowiem to kraj z tak odmienną kulturą niż Polska, że turyści z nad Wisły odnajdą się tu doskonale. Do najpopularniejszych rejonów niewątpliwie należy Riwiera Turecka ze wspaniałymi kurortami. Nie bez znaczenia bowiem jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a być może i na ziemi. Riwiera Turecka - Alanya Biuro Podróży

  Dla turystyki międzynarodowej bardzo duże znaczenia mają takie ośrodki turystyczne jak: Alanya, Kemer, Antalya, czy Side. Wszystkie znajdują się z bliskim sąsiedztwie do turkusowej tafli Morza Śródziemnego, co dodatkowo przyciąga tłumy turystów. Innym argumentem przemawiającym za podróżą do tego kraju jest to, że cały rok jest tu bardzo ciepło, a poza sezonem temperatura sięga nawet do 26 stopni.

  Jednym z ośrodków turystycznych, coraz częściej odwiedzanych przez turystów zarówno z Polski jak i ze świata jest Alanya. To malownicze miejsce dysponuje wieloma pensjonatami, restauracjami, czy barami i dyskotekami. To tutaj znajduje się jedna z największych plaż na Riwierze – Plaża Kleopatry. Miasto jak większość tego typu ośrodków żyje przez całą dobę, dlatego miłośnicy nocnego życia znajdą dla siebie mnóstwo interesujących klubów i pubów. Do najbardziej interesujących miejsc w Alanyi należy Bizantyjska Twierdza z charakterystyczną Czerwoną Wieżą, mierzącą 33 metry. W sąsiedztwie Twierdzy znajduje się jaskinia, która jako jedna z nielicznych jest przystosowana do jej zwiedzania. W jej wnętrzu panuje temperatura około 22 stopni, co daje ukojenie zmęczonym od upalnego klimatu turystom.

  Innym ośrodkiem, położonym ok. 40 kilometrów od lotniska w Antalyi, jest miejscowość Kemer. To nieduże miasteczko otaczają góry Taurus, które u swych podnóży skąpane są w turkusowej tafli Morza Śródziemnego. Życie Kemer toczy się wzdłuż wybrzeża, gdzie znajduje się mnóstwo knajpek i restauracji, umożliwiających turystom zabawę przez całą noc. Miejsce to jest nastawione na bardziej współczesnego turystę, który do spędzenia wymarzonego urlopu potrzebuje jedynie słońca, plaży i ciepłego morza. Wprawdzie nie ma tu piaszczystych plaż, a jedynie kamieniste, ale nie przeszkadza to w żaden sposób coraz większej ilości przyjezdnych, wybierających Kemer jako punkt docelowy swoich wakacji. Przeważają tu zielone deptaki, parki i alejki, gdzie spacerując natkniemy się na ruiny miast Phaselis i Olympos, których historia sięga czasów starożytnych. Ogólnie rzecz biorąc Kemer jest spokojnym i cichym kurortem, gdzie każdy może znaleźć idealny kawałek plaży tylko dla siebie.

  Alanya Wycieczki LokalneSpośród wszystkich ośrodków turystycznych, najnowszym jest ośrodek w miejscowości Antalya, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. To na nie zlatują samoloty z turystami z całego świata i to stąd część z nich rozjeżdża się po innych ośrodkach, a druga część zostaje w Antalyi, aby zażyć hotelowego luksusu. Baza noclegowa w Antalyi jest bowiem bardzo rozwinięta. Spacer po tym mieście to niesamowite przeżycie. Klimat tego miejsca podkreślają drewniane domy usytuowane na urokliwych ulicach, piękne parki i ogrody, czyste piaszczyste plaże, przejrzyste morze i aleje z wyrastającymi palmami.

  Prawie siedemdziesiąt kilometrów od Antalyi znajduje się kolejny ośrodek turystyczny nazwany Side. Jest to bardzo przytulne miasto, charakteryzujące się pomarańczowymi gajami i cudownym widokiem z wybrzeża. Ruiny starożytnych budowli tylko podkreślają klimat tego miejsca, do złudzenia przypominającego włoskie wybrzeża. W niedalekim sąsiedztwie od Side znajduje się Manavgrat, z prawdziwym tureckim bazarem. Dla tych, którzy chcą odpocząć na innych plażach niż te znajdujące się w Side, można udać się kilka kilometrów za miasteczko, do Kumkoy – wioski z licznymi plażami, sklepami i hotelikami.

  Powyższe ośrodki turystyczne to tylko jedne z licznych kurortów oferujących swoje usługi wszystkim spragnionym idealnych wakacji turystom. Wycieczki fakultatywne oferowane przez te kurorty, spodobają się wszystkim tym, którzy pragną przeżyć niezapomniane i pełne adrenaliny wakacje. Warto jednak podkreślić, że Turcja to miejsce zdecydowanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają ciepły klimat, piękną przyrodę, interesujące zabytki i krystalicznie czyste morze. Zatem jeśli nadal zastanawiacie się jaki kierunek obrać na tegoroczny urlop, to nie można trafić lepiej!

  Lokalne biuro Alanya zapewni Wam wyśmienitą porcję rozrywki i odpoczynku. Nie tylko hotelowy basen będzie miejscem idealnym na spędzanie wolnego czasu. Propozycji jest mnóstwo, np. Aquapark, czy Delfinarium, albo Rafting. To tylko niektóre punkty wycieczki, z których warto skorzystać. Alanya biuro podróży zapewnia atrakcję dla wszystkich przyjezdnych, decydujących się na aktywny wypoczynek.

  Ponadto pamiętajmy, że Riwiera Turecka to słońce przez praktycznie cały rok, więc czego chcieć więcej?

  Lokalne Biuro Podróży Alanya

 10. Turcja - Praktyczne informacje

  Turcja synonimem idealnych wakacji!

  Słoneczne wybrzeża Morza Śródziemnego przyciągają wielu turystów. Idealnym miejscem dla wszystkim tych, których fascynuje odmienna kultura i chcą poznać zapach Orientu, jest Turcja. Kraj ten zachwyca pod każdym względem.Alanya Biuro Podróży

  Odnajdą się tu miłośnicy zabytków, leniwi plażowicze i aktywni podróżnicy. Najczęściej odwiedzaną częścią kraju jest niezaprzeczalnie Riwiera Turecka, co nie zmienia faktu, że cała Turcja obfituje w piękne krajobrazy oraz liczne zabytki i atrakcje.

  Kraj ten działa na wszystkie nasze zmysły. Unoszący się zapach przypraw, niezliczona feeria barw, dźwięki charakterystycznej dla tego regionu muzyki i otulające nasze ciała ciepłe promienie słońca sprawiają, że każdy będzie się tu czuł wyjątkowo. Śródziemnomorski klimat z krystalicznie czystymi zatokami i pięknymi plażami to prawdziwy raj zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

  Turyści, którym zależy na poznaniu historii tej części świata Turcja proponuje bajkową Kapadocję ze swoim charakterystycznym podziemnym miastem, czy cudowne Pamukkale z wapiennymi tarasami. Te dwie krainy stały się już wizytówką Turcji i powinny znaleźć się na liście obowiązkowych przystanków podczas podróży. Jednak istnieje tu o wiele więcej ciekawych miejsc wartych obejrzenia, o których nie wszyscy wiedzą, a po których bez najmniejszego problemu oprowadzi nas polski przewodnik w Alanya. Na całym wybrzeżu znajdują się liczne ośrodki turystyczne.

  Do najbardziej znanych należy Alanya, Antalya, Bodrum, Side, czy Marmaris. Pierwszy z nich jest z roku na rok coraz częściej odwiedzany, prawdopodobnie dlatego, że jest to strategiczne miejsce, gdzie w niedalekiej odległości znajdują się najciekawsze miejsca Turcji, a wycieczki z Alanya są najlepszym uzupełnieniem wakacyjnego pobytu w tym regionie. Decydując się na podróż w głąb Riwiery Tureckiej dotrzemy do pięknej krainy jaką jest Demre, gdzie znajdziemy wspaniałe, skalne grobowce. Innym miejscem jest Manavgat z największym bazarem i największym meczetem. A na koniec wycieczki czas odwiedzić serce Turcji, czyli Stambuł. Dla wszystkich żądnych adrenaliny Turcja proponuje wycieczki fakultatywne organizowane przez lokalne biuro Alanya. Rafting, Paragliding, czy Quad Safari to tylko namiastka atrakcji, czekających na przybycie turystów.

  Przygotowania do tureckiej przygody

  Decydując się na urlop w Turcji trzeba pamiętać, że sezon wakacyjny trwa tam od kwietnia do listopada i to właśnie wiosna i jesień są najlepszą porą do korzystania z uroków pięknych krajobrazów i idealnej pogody. 

  Alanya Co Zwiedzić

  Ze względu na ciepły śródziemnomorski klimat w swoich bagażach nie musimy zabierać wiele ciepłych ubrań, co na pewno ucieszy miłośników kąpieli słonecznych. Ważną informacją dla wszystkich chętnych wyjazdu do Turcji jest konieczność posiadania ważnego paszportu oraz wizy.

  Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, od 1 stycznia 2015 roku, wymagane jest aby paszport był ważny 60 dni od dnia, w którym wygasa wiza oraz musi posiadać przynajmniej jedną pustą stronę, na którym wiza może się znaleźć. Brak takowej strony może nam uniemożliwić nabycie wizy na granicy lub w systemie E-visa, a konsekwencji zabronić wjazdu na teren Turcji. Wszyscy ci, którzy posiadają tymczasowe paszporty niestety nie dostaną wizy na granicy, mogą ją zdobyć jedynie w tureckiej placówce konsularnej.

  Na terenie Turcji obowiązującą walutą jest turecki lir. Jednak bez problemu możemy płacić w dolarach lub w euro, a w najlepszych wypadkach istnieje możliwość płatności kartą. Należy pamiętać, że zarobki w Turcji nie są zbyt wysokie, więc obowiązuje niepisana zasada obdarowywania napiwkami kelnerów, czy kierowców. Wysokość takiego napiwku leży w naszej gestii jednak przyjmuje się standardowo od 5-10 %.

  Turcja to ogromny kraj, a odległości między miastami bywają dość spore. Inaczej rzecz wygląda w miejscowościach turystycznych, gdzie istnieje mocno rozbudowana sieć komunikacyjna z innymi ośrodkami turystycznymi. Charakterystyczną formą transportu pomiędzy regionami są tzw. dolmusze, czyli kilkuosobowe tanie minibusy, które często kursują, a co najważniejsze – zatrzymują się w dowolnym miejscu. Większe odległości można pokonywać autokarami lub wynajętymi samochodami osobowymi, a w miastach wszędzie można spotkać taksówki, które chętnie zawiozą nas we wskazane miejsce, a 1km trasy kosztuje 1 EUR.


  W razie jakichkolwiek problemów można zasięgnąć pomocy polskiej ambasady.Turcja Alanya Wycieczki Fakultatywne

  Poniżej przedstawione są możliwe kontakty do ambasady i konsulatów:

  Ambasada RP

  Atatürk Bulvari 241
  Kavaklidere PK 20, 06650 Ankara
  tel. (0-090312) 467-56-19,
  e-mail: polamb@superonline.com

  Konsulat Generalny RP w Stambule
  Giz 2000 Plaza, Ayazaga Köyü Yolu No.7,
  Kat 5, Maslak Istanbul
  tel. (00-90-212) 290 66 30,
  e-mail polconsul@superonline.com

  Konsulat RP w Mersin
  Konsul Honorowy: Jan Tascci
  Ismet Inonu Bulvari uysal, apt. 4d.7., 33100 Mersin, Turkey
  tel. (0.090324) 232 46 18,

  Wyjeżdżając do Turcji warto wcześniej zapoznać się z zasadami tam panującymi. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wjeżdżając na teren tego kraju całkowicie podlegamy jego prawu i kulturze. Można też poznać opinie i recenzję innych turystów, którzy spędzali swój urlop w tym właśnie kraju. Turcja jest otwarta na turystów i zachęca atrakcyjnością, a jeśli jeszcze dodatkowo przygotujemy się do wyjazdu pod kątem teoretycznym to wyjazd będzie należał na pewno do udanych.

 11. Lokalne Biuro Podróży Alanya - Pamukkale i Hamam

  Wycieczki turystyczne Alanya

  Wycieczki fakultatywne AlanyaUrlop niezmiennie kojarzy nam się z możliwością odpoczynku z dala od codzienności, pośpiechu i zgiełku. Najlepiej gdyby trwał on w nieskończoność. Jednak nawet na niedługie wakacje możemy wybrać miejsce, które znajduje się nieco dalej niż polskie jeziora, czy góry. Celem podróży może być Riwiera Turecka, która przywita nas orientalnym klimatem, mnóstwem kolorów, wspaniałą pogodą i przyjemnym powiewem wiatru od Morza Śródziemnego.

  Turcja to kraj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie od zwiedzania zabytków po wylegiwanie się na plaży, aż po bardziej ekstremalne atrakcje turystyczne. Riwiera Turecka jest nastawiona wyłącznie na turystykę i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kraj ten jest idealnym miejscem wypadowym tak w pojedynkę jak i całymi rodzinami. Wzdłuż wybrzeża znajdują się kurorty prześcigające się w swojej atrakcyjności. Obecnie jednak najbardziej znanym regionem Turcji jest Alanya, znajdująca się na południowych krańcach Turcji. To tutaj znajduje się Lokalne Biuro Podróży Alanya, które organizuje wszystkim turystom bardzo atrakcyjne wycieczki fakultatywne dla dorosłych i dla najmłodszych.

  Alanya – co zwiedzić?

  Alanya wycieczka do PamukkaleOferowane przez Alanya tanie wycieczki są bardzo dobrze zorganizowane i zapewniają turystom pełen komfort i bezpieczeństwo. Polski przewodnik, który opiekuje się grupą nakreśli historię Turcji i jej zabytków, a co za tym idzie podczas takiej wycieczki nie tylko pozostaną nam wspaniałe wspomnienia ale także garść wiedzy na temat tego jakże urokliwego kraju. Wśród propozycji wycieczek organizowanych przez Biuro turystyczne Alanya, znaleźć można wycieczki Kapadocja oraz wycieczki Pamukkale. Te pierwsze zabiorą nas do miasta stworzonego ze skał, gdzie aby w całości zobaczyć jego panoramę można skorzystać z wycieczki fakultatywnej oferującej lot balonem. Zaś drugie pokażą nam niezwykłe miejsce jakim są Pamukkale – jedno z tureckich miast przyciągających tłumy turystów nad wapienne tarasy.

  Pamukkale położone jest w dolinie Cürüksu pomiędzy miejscowościami Yeniköy a Develi oraz w niedalekim sąsiedztwie większego miasta Denizli oddalonego o około 18 km. Z języka tureckiego nazwa owej miejscowości oznacza Bawełniany zamek, a to za sprawą fantastycznych krajobrazów jakie można tam zobaczyć. Wapienne tarasy powstałe na zboczu góry Cökelez zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i są niezaprzeczalnym cudem natury. Oferowana przez lokalne biuro Alanya wycieczka do Pamukkale przybliży nam przede wszystkim etap powstania tego miejsca. Dowiemy się, że wapienne osady powstały z wypływających z gór gorących źródeł wzbogaconych o dwutlenek węgla i duże stężenie wapnia, które po wypłynięciu na powierzchnie i ochłodzeniu się zmieniały się w białe osady, poprzez wytrącenie węglanu wapnia. Dzięki ciekawemu ukształtowaniu terenu powstały tam tak zwane eliptyczne baseny i tarasy, po których wciąż spływa woda, a cały proces trwa nieprzerwanie od 14 tysięcy lat. Turcja to kraj, który leży na linii pęknięcia skorupy ziemskiej, dlatego tak często można tam spotkać takie cuda natury jak Pamukkale. Innym miejscem, który również poddany jest podobnemu procesowi, tyle że źródła zawierają sód, magnez i żelazo, jest miejscowość Karahayit, gdzie podobne tarasy są zabarwione na kolor żółty, zielony i czerwony. Wycieczki Pamukkale z pewnością sprawią, że będziecie tu chcieli wracać, a wspomnienia z tego niesamowitego miejsca pozostaną na długo.

  Hamam Łaźnia TureckaCzym byłaby wizyta w Turcji bez odwiedzenia legendarnych łaźni tureckich? Takich miejsc w Turcji jest naprawdę sporo i różnią się one tym od zwykłych saun, że zamiast pary dominuje tam woda i możliwość skorzystania z masaży. Hamam Łaźnia Turecka swoją historią sięgają czasów rzymskich i elementem który go współtworzył był niewątpliwie islam, nakazujący brać rytualną kąpiel przed przystąpieniem do modlitw. Z czasem jednak przekształciły się w kompleksy architektoniczne, które nie spełniały już tylko roli oczyszczającej, wynikającej z religii, ale była to po prostu forma odpoczynku i zrelaksowania się i tak jest po dziś. Hamam Turcja zawiera z reguły dwa lub trzy pomieszczenia. Pierwszy to przedsionek, dzięki któremu nasz organizm może się stopniowo przyzwyczaić do panującej wewnątrz temperatury. Następne pomieszczenie to tzw. Sıcaklık – Hamam właściwy, czyli główna sala w którym panuje wysoki poziom wilgotności oraz wysoka temperatura. W jej centrum znajdują się ławy do odpoczynku lub masażu, a w bocznych sektorach prysznice i baseny do ochładzania. Niekiedy Hamam jest także wyposażony w trzeci pokój, który jest zdecydowanie chłodniejszy od pozostałych i to tu można odpocząć od wysokich temperatur delektując się serwowanymi napojami.

  Tradycyjne Hamam Turcja charakteryzuje się także tym, że osobno przyjmuje kobiety a osobno mężczyzn i z reguły odbywa się to poprzez podzielenie dni tygodnia specjalnie pod tym względem, ale można także znaleźć Hamam, gdzie w tym samym czasie mogą przebywać i kobiety i mężczyźni jednak w specjalnie przygotowanych do tego kwaterach. Wycieczka do Hamam Łaźnia Turecka powinna być w pełni wykorzystana poprzez skorzystanie z oferty masaży wykonywanych przez obsługę łaźni, zwaną Tellak. Tradycyjne hamamy posiadają obsługę zgodną z płcią klienta, nigdy mieszaną. Decydując się na wizytę w Łaźni tureckiej wystarczy zobaczyć jaki program oferuje Biuro Turystyczne Alanya i już dziś rezerwować wycieczki hamam!

  Alanya tanie wycieczki – sprawdź sam!

  Jeśli coraz bardziej przekonujesz się do decyzji o wyjeździe do Turcji to nie zwlekaj dłużej i zdecyduj się na wakacje z Alanya! Poznasz historię tego miejsca od samych początków, zwiedzisz najwspanialsze zabytki nie bez przypadku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odpoczniesz nad brzegami Morza Śródziemnego, zakosztujesz specyficznie przyprawionych potraw, a także poczujesz zapach i usłyszysz dźwięki orientalnego klimatu, bo czas spędzony w Turcji to czas odpowiednio spędzony!

 12. Lokalne Biuro Alanya Tanie Wycieczki Dla Całych Rodzin

  Czas na urlop w Turcji!

  Alanya DelfinariumOkres urlopowy to najprzyjemniejszy czas w roku, wyczekiwany przez cały rok. Dlatego tym bardziej wybór miejsca na wakacje, szczególnie jeśli wybieramy się z dziećmi, powinien być dobrze przemyślany. Naszą propozycją jest Riwiera Turecka i malownicze miasteczka Alanya, położone w południowej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się tu Lokalne Biuro Podróży Alanya, oferujące atrakcyjne wycieczki fakultatywne zarówno te związane ze zwiedzaniem starożytnych zabytków, jak również dostarczające mnóstwa zabawy i radości.

  Postanowiliśmy przedstawić Państwu nasze propozycje wycieczek organizowanych przez Polskie Biuro Podróży Alanya, z których jak najbardziej mogą skorzystać rodziny podróżujące z dziećmi w każdym wieku.

  Alanya Tanie Wycieczki dla całych rodzin

  Wspomniane wycieczki fakultatywne Alanya dzieli na dwa rodzaje. Pierwsza grupa to wycieczki podczas których zagłębimy się w historie najciekawszych miejsc Turcji, poznając ich zabytki, sięgające czasów starożytnych. Druga grupa wycieczek oferowanych przez Alanya Biuro Podróży to wycieczki łączące w sobie zabawę i sport, dlatego są idealne dla najmłodszych. Jedna z takich propozycji to Alanya Alanya NurkowanieWycieczka Delfinarium. Podczas, trwającego prawie godzinę, pokazu będziecie mogli zobaczyć akrobacje wykonywane przez delfiny i foki, a na zakończenie wszyscy chętni będą mogli popływać w basenie z tymi uroczymi ssakami. Inna atrakcja tego typu to Alanya Wycieczka Aquarium. Wspaniałe oceanarium jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie, w którym pływa około 20 tysięcy ryb. To niesamowita atrakcja dla dzieci i dorosłych, ale to nie wszystkie atrakcje turystyczne Turcji. Alanya polskie biuro podróży przygotowało również dla najmłodszych przygodę w postaci rejsu po Morzu Śródziemnym. Alanya Rejs Piracki, bo o tej wycieczce mowa, to przygoda nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Podczas podróży okrążymy cały półwysep, obserwując z pokładu statku krajobraz wybrzeża z ruinami zamków i licznymi jaskiniami. Zatrzymamy się na orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystym morzu, a dla najmłodszych czekają zabawy i animacje zorganizowane przez piratów. A na zakończenie dnia oferujemy Alanya wycieczka Aquapark. Tutaj rozrywki nie zabraknie nikomu. Mnóstwo zjeżdżalni, sztuczne fale, mini rafting to tylko niektóre z atrakcji czekające dla dzieci w każdym wieku i ich rodzin.

  Dla nieco starszych dzieci, a właściwie dla młodzieży i dorosłych, czekają bardziej ekstremalne atrakcje. Alanya Rafting to wycieczka dla odważnych, podczas której przedrzemy się przez rwące górskie potoki i rzekę Koprulu. Również z wodą związana jest inna wycieczka – Alanya RaftingAlanya Nurkowanie – dla wszystkich, którzy chcą poznać tureckie wybrzeża nurkując pod powierzchnią wody. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wszystkie lokalne wycieczki Alanya są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, stąd decyzja o skorzystaniu ze wszystkich powyższych propozycji spędzenia wolnego czasu powinna być dużo łatwiejsza i bardziej kusząca.

  Biuro Turystyczne Alanya rozwiązaniem na rodzinne wakacje

  Jeśli podróżujesz ze swoimi dziećmi, czy to maluchami, czy młodzieżą to Alanya Biuro Podróży posiada oferty wycieczek idealnych dla Ciebie. Cóż więcej można chcieć jeśli chodzi o udany urlop? Gorące słońce, piaszczysta plaża, czyste morze, piękne widoki i liczne atrakcje turystyczne dla każdego. Tym właśnie ugości na wybrzeże Tureckie i Lokalne Biuro Podróży Alanya. Korzystaj z czasu spędzonego w Turcji i spędź ze swoją rodziną czas, który pozostanie w Waszych pamięciach naprawdę na długo. Zapraszamy.

   

 13. Czy Potrzebna Jest Wiza do Turcji? - Wiza Online

  Do Turcji bez wizy, czy z wizą?

  Marzą Ci się wakacje w Turcji? Chcesz pozwiedzać takie regiony jak Alanya i skorzystać z oferty na wycieczki turystyczne Alanya, a także wybrać się w podróż w głąb tego tajemniczego kraju? Wystarczy skorzystać z możliwości jakie daje Biuro Turystyczne Alanya i wyruszyć w podróż życia! Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że od kwietnia 2014 wszedł obowiązek posiadania wizy do Turcji w celu legalnego przekroczenia granicy.

  Jak zdobyć wizę do Turcji i jaki jest czas oczekiwania i ważności?

  wycieczki fakultatywne alanyaWiza turystyczna do Turcji to istotny dokument, który w połączeniu z ważnym dokumentem podróży, tj. jak paszport lub dowód osobisty, uprawnia podróżnego do wjazdu na teren kraju, który narzuca obowiązek sprawdzania wizy. Wniosek o wizę do Turcji można składać w ambasadzie lub konsulacie tureckim lub bezpośrednio taki dokument można zakupić na przejściu granicznym. Obecnie popularnością cieszy się wiza do Turcji przez Internet, z której można skorzystać niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy. Wiza turecka online wymaga od wnioskującego podania danych osobistych i uiszczenia opłaty w formie elektronicznej, ale jest to zdecydowanie najwygodniejszy i najszybszy sposób na uzyskanie interesującego nas dokumentu. Najlepiej jeśli wniosek o e-wizy do Turcji złożymy na 48 godzin przed planowanym wyjazdem, aby mieć pewność że wszelkie formalności zostaną ukończone.

  Dokumentem, który potrzebujemy jest, jak już zostało wspomniane paszport lub dowód osobisty. Dokumenty te muszą być ważne przynajmniej 180 dni od momentu przyjazdu do Turcji. Taki sam okres, czyli pół roku nasza wiza do Turcji jest ważna, zaś sam pobyt na terenie Republiki Tureckiej nie może być dłuższy niż 90 dni. Aby uzyskać wizy do Turcji przez Internet, należy uzupełnić wniosek na oficjalnej stronie - www.evisa.gov.tr/pl - po przesłaniu formularza, należy uiścić opłatę, która jest zależna od tego z jakiego kraju wnioskujemy o wizy do Turcji online. Z Polski aktualna cena wizy do Turcji wynosi 20 USD, do której dochodzą koszty manipulacyjne do pokrycia cen transakcji międzynarodowych. Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość email z załączony wygenerowanym dokumentem, dzięki któremu możemy bezpiecznie wybrać się na wycieczki krajoznawcze Alanya.

  Wiza turecka online dla całej rodziny i dużych grup

  wycieczki lokalne w turcjiJuż wiesz czy do Turcji trzeba wizy, ale czy można wygenerować wniosek wizowy dla całej rodziny lub zorganizowanych grup? Tak, i jest to duży plus podczas korzystania z wizy do Turcji online. Jeśli chcemy wyjechać na wakacje w Turcji całą rodziną, to taki jeden wniosek może zawierać od dwóch do dziesięciu osób. Natomiast, gdy podróżujemy dużą grupą, to minimalna ilość wnioskujących to dziesięć, a maksymalna trzysta osób. Pamiętać należy o tym, że w jednym i drugim przypadku, wnioskujący o wizę turecką online muszą pochodzić z tego samego kraju i posługiwać się tym samym typem dokumentu podróży, natomiast nie muszą wjeżdżać na teren Turcji w tym samym dniu, ale na pewno w okresie, w którym dokumenty mają ważność.

  Pamiętaj więc, że obecnie do Turcji bez wizy już nie wjedziesz, ale sama procedura otrzymania tego dokumentu nie jest skomplikowana i zarówno wiza online, jak i złożenie wniosku w placówkach stacjonarnych nie sprawia dużo trudności. Złóż wniosek online, odbierz swoją wizę i podróżuj do Turcji!

 14. Hotele Noclegi Turcja - Wybierz Miejsce dla siebie

  Hotele Noclegi Turcja – który hotel wybrać?

  wycieczki fakultatywne alanya turcja

  Wybierając ofertę wakacyjną, zaraz po wyborze miejsca do którego chcesz pojechać, zastanawiasz się nad tym jaki hotel będzie najlepszy, zarówno pod kątem wygody jak i cen. Faktycznie jest to dość trudne zadanie, które można niejako porównać do zakupu kota w worku. Jednak warto wiedzieć, że hotele noclegi Turcja to temat bardzo istotny i wybór odpowiedniego miejsca do odpoczynku po całodniowym zwiedzaniu powinien być dobrze przemyślany chociaż każdy hotel w Turcji jest bardzo dobrze przygotowany na przyjazd gości.

  Jeśli wybrałeś wakacje w Turcji to musisz przejrzeć oferty kilku różnych hoteli w Alanya i innych regionach tego słonecznego kraju. Jeśli twoim celem podróży stała się Alanya to warto zwrócić uwagę na to jakie hotele noclegi Turcja proponuje nam właśnie w tym regionie, a jest z czego wybierać.

  Jednym z takich miejsc jest Panorama Hotel, który swoją lokalizacją blisko centrum i starego miasta może przypaść do gustu niejednemu podróżnemu. Widoki, które rozpościerają się wokół zapierają dech, a tradycyjna kuchnia turecka tylko dopełnia uroku tego miejsca. Dla tych, którzy chcą zaznać spokoju, ale jednocześnie mieć dostęp do wszelkich atrakcji turystycznych Turcji powinni także sprawdzić ofertę którą proponuje Hotel Katya, znajdujący się niedaleko Czerwonej Wieży oraz hotel Eftalia Aqua, dla wszystkich tych którzy marzą o tradycji zapewnionej przez hamam łaźnia turecka, znajdujący się we wnętrzu tego obiektu.

  Turcja Hotele opinie – gdzie najchętniej przyjeżdżają turyści?

  wycieczki lokalne riwiera tureckaAlanya to miejsce, które ostatnimi czasy stało się bardzo rozpoznawalnym miejscem w Turcji, dlatego hotelarstwo jest tu mocno rozwinięte podobnie jak gastronomia. Z tego też względu hotele noclegi Turcja stawiają przede wszystkim na komfort i jakość oferowanych usług. W zależności od tego czego oczekujemy i jaki profil wakacji wybieramy (czy bardziej nastawiamy się na aktywny wypoczynek czy spokojne spędzanie czasu na plaży) znajdziemy z pewnością idealne miejsce dla siebie.

  Turyści, którzy do Turcji przyjeżdżają po raz pierwszy chcą na pewno spróbować wszystkiego co ma do zaoferowania ten orientalny kraj. Alanya oferty wycieczek ma dla każdego, również dla rodzin z dziećmi. Wycieczki fakultatywne, proponowane przez Lokalne Biuro Podróży Alanya, są tak różnorodne że nie sposób się tu nudzić. Jeśli zdecydujemy się na przykład na wycieczki Kapadocja, czy wycieczki Pamukkale, to możemy być pewni że nie wyjedziemy z tego kraju niezadowoleni, a piękne wspomnienia pozostaną w pamięci na długo.

  Zatem jeśli interesują cię komfortowe i atrakcyjne hotele noclegi Turcja to możesz być pewien, że miasteczko Alanya ugości każdego turystę i sprawi, że będziemy chcieli wrócić na kolejne wakacje w Turcji.

 15. Turcja Nieruchomości - Zakup Nieruchomości w Turcji

  Turcja nieruchomości - Zamieszkaj w Turcji

  Alanya Polskie Biuro PodróżyZ perspektywy turysty Turcja wydaje się cudownym krajem, który zachwyca nie tylko pod względem cudów natury, które się tu znajdują ale także pod kątem architektonicznym z licznymi zabytkami w tle, które można zwiedzać podczas licznych wycieczek organizowanych przez Lokalne Biuro Podróży Alanya. Wielu jednak dochodzi do wniosku, że jest to miejsce idealne dla nich nie tylko na czas urlopu. Dlatego decydują się na zakup nieruchomości w Turcji, czy to domu, czy mieszkania.

  Turcja nieruchomości to temat, którego procedura nie jest tak skomplikowana jak się może na pierwszy rzut wydawać. Samo kupno domu w Turcji może odbyć się poprzez Internet, a formalności są bardzo podobne do tych, które obowiązują w Polsce. Na rynku jest wielu pośredników sprzedaży, którzy pomogą z wszystkimi dokumentami i ich ewentualnymi tłumaczeniami. Wszystko jednak opiera się o przygotowanie umowy kupna-sprzedaży. Jest ona opracowywana przez TAPU - urząd ds. gruntów i wymaga kopii paszportu oraz czterech fotografii. Aby kupno nieruchomości w Turcji było możliwe, należy powiadomić o tym fakcie urząd administracyjny w Izmirze, który udokumentuje że dany obiekt nie znajduje się na terenie wojskowym, co oznaczało by automatyczną odmowę zakupu. Aby zmniejszyć formalności kupującego do minimum, wszystkimi tymi procedurami zajmuje się TAPU wraz z pośrednikiem sprzedaży, do którego się zwrócimy.

  Jak długo trwa zakup nieruchomości w Turcji?

  Wycieczki Turystyczne AlanyaSamo kupno domu w Turcji nie trwa długo, najdłużej jednak trwają formalności związane z przeniesieniem praw własności z obecnego na przyszłego właściciela posiadłości. Czas ten liczony jest w granicach od ośmiu do dwunastu tygodni. Po tym czasie zostaniemy powiadomieni przez pośrednika o konieczności odebrania wszelkich dokumentów, najlepiej osobiście, w urzędzie TAPU - pamiętajmy o obowiązku posiadania wizy do Turcji. Jeśli jednak nie będziemy mieli takiej możliwości, wystarczy że naszemu pośrednikowi przekażemy pełnomocnictwo, albo innej osobie, która będzie mogła stawić się w tureckim urzędzie. Zakup nieruchomości w Turcji i wszelkie tytuły własności oraz dokumenty zostaną przekazane nowemu właścicielowi, jeśli ten ureguluje opłatę na kupowany dom, czy mieszkanie oraz opłaci podatki z nim związane.

  Jeśli jesteś jedną z tych osób, którym Riwiera Turecka przypadła tak bardzo do gustu, że chcieliby tu zamieszkać to zakup nieruchomości w Turcji powinien sprawić nie lada przyjemność. Zapewne widziałeś jakie standardy mają hotele w Turcji, więc możesz być pewien, że nieruchomości Turcja to temat z tej samej półki a nawet i wyższej. Poznaj ten kraj na niezapomnianych wakacjach, a później zastanów się czy inwestycja jaką jest dom w Turcji nie będzie dobrym pomysłem na przyszłość.

 16. EXPO 2016 w Antalya - Światowa Wystawa Ogrodnicza w Turcji

  EXPO 2016 w Antalya – Światowa Wystawa Ogrodnicza

  Największe światowe wystawy cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród miłośników sztuki. EXPO to bowiem wystawa inna niż wszystkie, które możemy podziwiać w muzeach czy Biurach Wystaw Artystycznych. Tak jest również w przypadku tegorocznego EXPO 2016 w Turcji. To co odróżnia EXPO od innych wystaw to przede wszystkich ich wielkość i różnorodność przedstawianych ekspozycji i imprez towarzyszących.

  Czym zaskoczy EXPO 2016 w Turcji?

  EXPO 2016 TurcjaKażda tego typu impreza jest niepowtarzalna i każda charakteryzuje się innymi elementami. EXPO 2016 Turcja postawiło na przyrodę i ekologię stawiając jako główny cel nawoływanie do dbania o przyrodę aby przyszłe pokolenia miały zdrowsze środowisko. Jako miejsce odbywania się EXPO 2016 wybrano, położone w południowo-zachodniej części wybrzeża, miasto Antalya. Samo wydarzenie trwać będzie pół roku od kwietnia do października. Warto więc już rezerwować wycieczki do Turcji i skorzystać z możliwości udziału w takiej imprezie. Jest to wydarzenie na skalę światową, bowiem skupiać ona będzie wystawców z całego świata, a i samych przybyłych gości na chwilę obecną liczy się w milionach.

  Oprócz motywu przewodniego jakim jest przyroda, EXPO 2016 w Turcji wybrała kompilację kwiatów i dzieci, które mają być symbolem przyszłych pokoleń. Dlatego maskotki, które będą reprezentować EXPO 2016 w Antali to dwoje tureckich dzieci. Ece i Eve, bo tak je nazwano, będą ubrane w tradycyjne stroje tureckie, charakterystyczne dla regionu Antalya, dodatkowo udekorowane kwiatami, a w szczególności kwiatem piwonii.

  EXPO w Turcji poza prezentowanymi wystawami, będzie oferować liczne panele dyskusyjne, seminaria i spotkania nawiązujące do tematyki ekologii i dbania o przyrodę dla przyszłej generacji. EXPO 2016 Antalya Turcja jak i wszystkie wydarzenia towarzyszące będą odbywać się na przedmieściach miasta w Aksu, na powierzchni około 112 hektarach, co tylko może sugerować jak ogromne będzie to wydarzenie.

  Jak dojadę na EXPO 2016 w Antalya, Turcja?

  Miejsce, w którym owe wydarzenie będzie się mieścić na pewno zachęci wszystkich przybyłych ze względu nie tylko na piękne widoki, ale przede wszystkim na standardy hotelarskie i gastronomiczne, a także na bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską i krajową. Sam fakt znajdującego się Antalii lotniska jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich przybyłych, których z lotniska albo odbiera lokalne biuro podróży, albo decydują się na wynajem samochodu Turcja, czy miejskie autobusy, niezależnie od wybranego środka transportu, każdy z nich dowiezie nas do wybranego miejsca. W tym momencie warto zaznaczyć, że hotele noclegi Turcja są bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów, nawet tych najbardziej wymagających.

  Alania lokalne wycieczki fakultatywne

  Jeśli urlop 2016 planujecie spędzić w Turcji, a dokładniej w miejscowości Alanya, to polecamy właśnie okres od kwietnia do października, aby nie tylko skorzystać z możliwości odwiedzenia Światowej Wystawy Ogrodniczej ale także zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w Turcji. Z Alanyi do Kapadocji, lub z Alanii do Pammukale wycieczki są organizowane przez Alania Biuro Podróży, proponujące swoim klientom szereg atrakcji tak w okolicach miasta jak i na wycieczkach fakultatywnych po kraju. Wybierając się zatem na wakacje w Turcji pamiętaj, że rok 2016 będzie rokiem pełnym atrakcji, szczególnie ze względu na EXPO 2016. Zaplanuj swój urlop już dziś!

 17. Wycieczka do Stambułu - Turcja Alania Wycieczki Fakultatywne

  Wycieczka do Stambułu – podróżuj do pięknych miejsc Turcji!

  Stambuł to jedno z dwóch miast na świecie, które jest położone na dwóch kontynentach. To właśnie sprawia, że tak wielu turystów wybiera wycieczki do Stambułu jako punkt urlopowy. Oferowane przez biuro turystyczne Alanya wycieczki turystyczne Alanya to propozycja dla wszystkich tych, którzy swoje wakacje spędzają właśnie w regionie Alanya i chcą zwiedzić najpiękniejsze miejsca Turcji. Biuro Podróży Alanya jest w stanie zapewnić szeroki wybór wycieczek krajoznawczych w także wycieczki do Stambułu, gdzie na każdego podróżnego czeka mnóstwo atrakcji turystycznych.

  Turcja Stambuł wycieczka z Alanii

  Z Alanii do StambułuLokalne Biuro Podróży Alanya proponuje jednodniową wycieczkę do Stambułu podczas której zwiedzić można najważniejsze zabytki tego miasta oraz wybrać się w rejs po Bosforze. Alanya Biuro Podróży zapewnia lotnicze bilety do Stambułu wraz z ubezpieczeniem i opieką polskiego przewodnika podczas całodniowej wycieczki fakultatywnej.

  Wycieczka z Alanii do Stambułu to podróż do miejsca, gdzie swój kurs kończy znany wszystkim Orient Express, a granicę pomiędzy Europą i Azją wyznacza Bosfor, stanowiąc jednocześnie niepowtarzalny krajobraz. Wśród zabytków nie sposób pominąć najbardziej rozpoznawalnego meczetu Sultanahmed, zwanego również Błękitnym Meczetem. Jest on bowiem wizytówką miasta i wycieczka do Stambułu bez poznania jego tajemnic jest wycieczką na pewno niekompletną. Miłośnicy sztuki, szczególnie bizantyjskiej, jak i wszyscy inni głodni atrakcji i ciekawostek podróżni, powinni wybrać się do Świątyni Mądrości Bożej – Hagia Sophia – przepiękny i monumentalny kościół, będący obecnie wzorem doskonałości. Na trasie wycieczki z Alanii do Stambułu znajduje się także pałac Topkani (niegdyś siedziba sułtanów), podzielony na cztery dziedzińce i bramę, która oddziela pałac od miasta.

  Wycieczka do Stambułu to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale także odpoczynek podczas rejsu po Bosforze, gdzie przy zachodzie słońca będzie można oglądać wybrzeża azjatyckiego i europejskiego Stambułu. W czasie wolnym od zwiedzania zabytków można wybrać się na tradycyjny bazar turecki, gdzie zaopatrzyć się można w pamiątki i produkty lokalne. Wycieczki z Alanyi do Stambułu cieszą się sporą popularnością, dlatego warto skorzystać z oferty Lokalnego Biura Podróży w Turcji i spędzić dzień w mieście, gdzie przeplatają się dwie jakże odmienne kultury – Azji i Europy.

  Jeśli jesteś zainteresowany ofertą jaką proponuje biuro podróży Alanya i chcesz skorzystać z wycieczki do Stambułu to wystarczy, że zarezerwujesz interesujący termin, a Lokalne Biuro Podróży Alanya zagwarantuje fantastyczny wypoczynek w orientalnym kraju jakim jest Turcja. Wśród innych ciekawych propozycji lokalnego biura warto wymienić te miejsca, które stały się już wizytówką Turcji. Mowa tu o takich propozycjach jak wycieczka z Alanyi do Kapadocji, czy wycieczka z Alanii do Pamukkale. Poznaj także inne wycieczki turystyczne Alanya i spędź urlop w ciepłym i ciekawym kraju.

  Wybierając się do Turcji należy pamiętać, aby wypełnić wniosek dotyczący wizy do Turcji, najlepiej korzystając ze strony internetowej www.evisa.gov.tr/pl.

  Alania lokalne wycieczki fakultatywne

 18. Turecki Cypr - Wycieczki z Alanii na Cypr - Rejs statkiem z Alanii

  Odkryj Turecki Cypr i jego największe atrakcje turystyczne


  Wycieczki z Alanii na CyprWycieczka na Cypr to świetny wybór szczególnie dla tych, którzy uwielbiają śródziemnomorski klimat z pięknymi piaszczystymi plażami i zawsze idealną pogodą. Cypr znajduje się u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu i jest podzielony na Cypr Północny i Południowy, wyznaczoną w 1964 roku tak zwaną Zieloną Linią. Południową część wyspy zamieszkują Grecy, natomiast Północna część to Turecka Republika.


  Planując wakacje na Cyprze możemy być praktycznie pewnie idealnej pogody, gdyż przez prawie trzysta dni w roku świeci tu słońce. Niezależnie od pory roku wycieczki na Cypr gwarantują doskonałe warunki do tego, aby urlop w tej części świata był udany pod każdym względem. Wakacje na Cyprze latem to przede wszystkim fantastyczny pomysł dla miłośnikow sportów wodnych i plażowania, zaś urlop na Cyprze w zimie to gwarancja dobrze spędzonego czasu na stoku narciarskim w najwyższych górach wyspy Troodos. Atrakcje turystyczne Cypru, to nie tylko idealne plaże i wspaniale przygotowane zaplecze gastronomiczne, także hotele noclegi Turcja ma naprawdę na wysokim poziomie podobnie jak i Cypr. To także liczne zabytki, które są zupełnie pozbawione ingerencji człowieka, co oznacza że zabytki Cypru zachowane są niemalże w nienaruszonym stanie. Głównym atutem, dzięki któremu turyści wybierają wycieczki na Cypr to jego różnice kulturowe, które widać na każdym kroku, zarówno jeśli chodzi o wpływy greckie jak i tureckie. Na Turecki Cypr można się dostać z miast Turcji, dlatego tak popularne stają się wycieczki z Alanii na Cypr, skąd wypływają statki turystyczne. Wiza do Turcji jest niezbędnym dokumentem podróży, natomiast jeśli chcemy wybrać się na Cypr wystarczy nam dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo na granicy otrzymujemy dokument będący tymczasową wizą, która nic nie kosztuje, a którą musi9my okazać również podczas wyjazdu z wyspy.

  Wakacje na Cyprze z Polskim Biurem Podróży w Turcji

  Wycieczka na Cypr z AlanyiWśród najciekawszych zabytków, które powinno się zwiedzić wybierając się na wakacje na Cyprze Północnym, wymienić należy na pewno stolicę Nikozję, przez którą biegnie także granica dzieląca wyspę na część grecką i turecką. Sama Nikozja również jest podzielona na dwie części. Na północy zwiedzić można przepiękny meczet Selima, bizantyjski kościół Badestan, oraz Plac Ataturka znajdujący się w samym sercu Nikozji. Południowa część miasta natomiast to przepiękne mury weneckie z jedenastoma bastionami oraz miejsca dla miłośników sztuki i historii czyli Muzeum Bizantyjskie i Archeologiczne. Polskie Biuro Podróży w Turcji, jeśli chodzi o Turecki Cypr, proponuje również odwiedzić fantastyczną Kyrenię z malowniczym krajobrazem na pasma górskie i morze. Warto także zwiedzić Zamek św. Hilariona robiące niesamowite wrażenie ze względu na ukształtowanie terenu, na którym się znajduje. Jeśli oferta na wycieczkę na Turecki Cypr, proponowana przez Alania Biuro Podróży przypadła Ci do gustu, to kolejnym punktem, który warto zaznaczyć na swojej mapie atrakcji turystycznych jest półwysep Karpas i Famagusta, miasto gdzie znaleźć można gotyckie kościoły, czy weneckie obwarowania. W Salaminie natomiast można odwiedzić starożytny teatr, czy piękny port.

  Cypr jest fantastycznym miejscem na urlop. To także świetne rozwiązanie gdy spędzamy wakacje w Turcji i chcemy poznać nieco odmienną kulturę. W takim przypadku rejs na Cypr organizowany przez Alania Lokalne Biuro spodoba się niejednemu turyście pragnącemu zwiedzić więcej ciekawych miejsc podczas jednego urlopu. Dlatego warto jest zdecydować się na wakacje na Cyprze, miejscu gdzie według mitologii Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany.


Zadaj teraz pytanie Napisz do nas... Wyślij