Anamur

dni tygodnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Dorośli

€/os.

Dzieci 7-12 lat

€/os.

Dzieci 0-6 lat

€/os.

Razem:

35€

Zmień walutę:
 • Drukuj

  Termin wakacji

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Anamur

  Razem do zapłaty:35€

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Opis wycieczki

  Jeżeli chcecie zobaczyć fragment mniej znanej turystom Turcji, zdecydowanie musicie wybrać się na południe. Wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego zabierzemy Was w podróż do Anamuru – malowniczego miasteczka, które od wieków zamieszkiwały rozmaite ludy, pozostawiając po sobie piękne i intrygujące zabytki.

  Już sama droga na miejsce jest niesamowitą przygodą. Wyjedziemy z otaczających Alanyę gajów cytrusowych, które ustąpią miejsca rozległym plantacjom bananów. Dalej zaczyna się wąska górska serpentyna, która zapewnia niezapomniane widoki na nietknięte ręką człowieka wspaniałe góry Taurus z pojawiającym się pomiędzy skałami błękitem Morza Śródziemnego.

  Na miejscu obejrzymy ruiny starożytnego miasta Anamurium ze świetnie zachowaną łaźnią rzymską, teatrem oraz tajemniczą nekropolią. Obejrzymy również ogromną twierdzę Mamure i dowiemy się, jakim przeobrażeniom podlegała przechodząc z rąk do rąk od czasów rzymskich, poprzez Małą Armenię, epokę krucjat, po Turków Seldżuckich.

  Chętni będą mogli wykąpać się w ciepłym jak nigdzie morzu, z widokiem na Anamur.

  Szczegółowe informacje

  Kiedy?

  • W każda sobotę.

  Jak długo?

  • Od 8:00 do 18:00 (czas jest orientacyjny).

  Za ile?

  • Dorosły 35€, dzieci 7-12lat 18€, 0-6 lat bezpłatnie.

  Co zapewniamy?

  • Klimatyzowany wygodny transport, ubezpieczenie, obiad, bilety wstępów, opiekę polskiego przewodnika.

  Za co płacicie dodatkowo?

  • Napoje.

  Co zabrać?

  • Pieniądze, aparat, aviomarin dla źle znoszących długą i pełną zakrętów drogę, strój kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, kremy z filtrem.

  O czym nie zapomnieć?

  • Prosimy o zabranie dokumentów poświadczających wiek dziecka. Nie polecamy dla osób z chorobą lokomocyjną. Trasa mimo że piękna, wije się wieloma serpentynami.  Zadaj teraz pytanie Napisz do nas... Wyślij