Demre - Myra - Kekova

dni tygodnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Dorośli

€/os.

Dzieci 7-12 lat

€/os.

Dzieci 0-6 lat

€/os.

Razem:

35€

Zmień walutę:
 • Drukuj

  Termin wakacji

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Demre - Myra - Kekova

  Razem do zapłaty:35€

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Opis wycieczki

  Podczas tej wyjątkowej wycieczki poznamy wysuniętą na północny zachód część Tureckiej Riwiery – piękną krainę w antyku nazwaną Licją. Po pokonaniu malowniczej drogi wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, wsiądziemy na statek, aby podczas godzinnego rejsu błądzić w labiryncie wysepek z największą z nich Kekovą na czele. W otaczających nas błękitnych wodach zamajaczą starożytne ruiny oraz pękate amfory z zatopionego przed wiekami miasta.

  Następnie udamy się do pięknie położonego miasteczka Demre, które słynie ze wspaniałych ruin licyjskiej Myry. Podczas podziwiania charakterystycznych dla regionu kutych w skale grobowców oraz zwiedzania świetnie zachowanego teatru, przewodnik opowie Państwu o historii i kulturze tego unikalnego miejsca.

  Ostatni punkt programu, to wizyta w pochodzącym z czwartego wieku kościele św. Mikołaja, gdzie znajduje się jego sarkofag. W tym bardzo ważnym dla prawosławia miejscu, dowiecie się, że sympatyczny staruszek wcale nie ubierał się w czerwony kostium oraz że nie mieszkał w Laponii, lecz w Myrze właśnie…

  Szczegółowe informacje

  Kiedy?

  • W każdy poniedziałek

  Jak długo?

  • Od 5:00 do 21:00 (czas orientacyjny).

  Za ile?

  • Dorosły 35€, dzieci 7-12lat 18€, 0-6 lat bezpłatnie.

  Co zapewniamy?

  • Klimatyzowany wygodny transport, obiad, rejs statkiem, opiekę polskiego przewodnika.

  Za co płacicie dodatkowo?

  • Bilety wstępów do starożytnej Myry i kościoła św. Mikołaja (15€).

  Co zabrać?

  • Lunch pakiet - suchy prowiant z hotelu zamówiony dzień wcześniej, strój kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem, pieniądze, aparat.

  O czym nie zapomnieć?

  • Należy zabrać dokumenty poświadczające wiek dziecka. Trasa jest wąska i bardzo kręta; nie polecamy dla osób z chorobą lokomocyjną.

  Zadaj teraz pytanie Napisz do nas... Wyślij