Kapadocja

dni tygodnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Dorośli

€/os.

Dzieci 7-12 lat

€/os.

Dzieci 0-6 lat

€/os.

Razem:

49€

Zmień walutę:
 • Drukuj

  Termin wakacji

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Kapadocja

  Razem do zapłaty:49€

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Opis wycieczki

  ZACHĘCAMY DO ZAKUPU PAKIETÓW PROMOCYJNYCH - KLIKNIJ TU

  Zabierzemy Państwa daleko w głąb Turcji do krainy pięknych koni i bajkowych kominów, jednym słowem do Kapadocji. Na tej stworzonej niegdyś przez aktywne wulkany ziemi, przez miliony lat wiatry i deszcze uformowały w miękkim tufie niesamowite, pobudzające wyobraźnię formy.

  Po przedarciu się przez porośnięte szlachetnymi cedrami góry Taurus i pokonaniu bezkresnej równiny wokół Konyi, rozciągającej się u stóp wulkanu Hasan
  (3253 m n.p.m.), zagłębimy się w labirynt wąskich korytarzy podziemnego miasta Saratli, gdzie dowiecie się dlaczego właściwie ludzie zeszli i pod ziemię
  i jak wyglądało ich życie w tej dziwnej osadzie. Następnie, wzmocnieni obiadem, wjedziemy do samego serca magicznej Kapadocji - miasta Nevsehir. Od tego momentu za oknami autokaru będzie przesuwał się niewiarygodny krajobraz bajkowych kominów i wykutych w skale domów. Zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach, jak Dolina Miłości, pobudzające wyobraźnię skalne zoo, wdzięczne Trzy Piękności i wiele innych.

  Najważniejszy punkt wycieczki, to wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO dolina GOREME. Przewodnik opowie państwu o pierwszych chrześcijanach, którzy osiedlali się w tym odosobnionym miejscu oraz wskaże kute
  w skale kościółki, w których w VI - XII wieku w samotności oddawali się modlitwie. Podczas czasu wolnego będziecie mogli w spokoju kontemplować freski
  w kościołach Jabłkowym, Wężowym, Św. Barbary, czy najpiękniejszym Ciemnym oraz zobaczyć cele, w których na co dzień żyli mnisi. Warto wiedzieć, że ludzie
  po dziś dzień mieszkają w skalnych domach, a jak to wygląda zobaczymy zwiedzając jeden z nich.

  Nocujemy w czterogwiazdkowym hotelu, gdzie również zjemy kolację. Nim jednak położymy się spać, warto wygodnie rozsiąść się w skalnej grocie i popijając pyszne Kapadockie wino lub mocną miejscową raki (wszystko w cenie), obserwować mistyczne wirowanie derwiszy, ponętne ruchy tancerek brzuch, czy egzotyczne tańce z najdalszy krańców Anatolii na bodajże najlepszym w kraju wieczorze Tureckim.

  O świcie niebo nad Kapadocją wypełniają dziesiątki kolorowych balonów. Gorąco polecamy wzniesienie się pod niebo, by z lotu ptaka zobaczyć jak poranne światło pełza po niesamowitym krajobrazie. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie stanowi dopełnienie wizyty w Kapadocji.

  Po powrocie na ziemię będziemy oglądać kolejne cuda natury w Dolinie Gołębi
  oraz Pasabag i udamy się na zakupy do miejscowego sklepu z tradycyjnymi wyrobami skórzanymi, które tu w głębi kraju można kupić po nieturystycznych cenach.

  Wzdłuż dawnego Jedwabnego Szlaku opuszczając Kapadocję, niczym dawni kupcy zatrzymamy się w karawanseraju, gdzie w chłodzie grubych XIII-wiecznych murów można napić się tradycyjnej kawy lub herbaty.

  Ostatni przystanek naszej podróży to Konya, w której zwiedzimy klasztor i muzeum Mevlany - największego mistyka islamu, założyciela zakonu wirujących derwiszy. Przewodnik zdradzi Państwu tajniki sufizmu, a w muzeum obejrzycie pięknie zdobione średniowieczne egzemplarze Koranu (w tym najmniejszy na świecie!)
  oraz dowiecie się jak żyli i ćwiczyli swój taniec derwisze.

  Szczegółowe informacje

  Kiedy?

  • W każdą środę i niedzielę

  Jak długo?

  • Od 4:00 dnia pierwszego do 20:00 dnia drugiego (czas orientacyjny).

  Za ile?

  • dorosły 49€, dziecko 7-12lat 25€, dziecko 0-6 lat bezpłatnie

  Co zapewniamy?

  • klimatyzowany wygodny transport, ubezpieczenie, polski przewodnik, hotel HB  4*, kolacja i śniadanie w hotelu w Kapadocji.

  Za co płacicie dodatkowo?

  • Wieczór Kapadocki (25€)

  • Lot balonem (140€) 

  • bilety wstępów (Muzeum Goreme, Klasztor Wirujących Derwiszy – Muzeum Mevlany, karawanseraj, podziemne miasto Saratli, skalny dom); 

  • napoje do posiłków

  • obiady (po 8€)

  Co zabrać?

  • Wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat, ciepłe wierzchnie okrycie.

  O czym nie zapomnieć?

  • Należy się przygotować, że w Kapadocji temperatura będzie nieco niższa niż na wybrzeżu; przydadzą się więc cieplejsze ubrania. Na lot balonem zabieramy kurtki. Dopłata za pokój 1-os. 10€. Należy zabrać dokument potwierdzający wiek dziecka.

  Zadaj teraz pytanie Napisz do nas... Wyślij