Manavgat

dni tygodnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Dorośli

€/os.

Dzieci 7-12 lat

€/os.

Dzieci 0-6 lat

€/os.

Razem:

25€

Zmień walutę:
 • Drukuj

  Termin wakacji

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Manavgat

  Razem do zapłaty:25€

  Aby przejść dalej należy określić termin wakacji

  Opis wycieczki

  Wycieczka do Manavgatu, to unikalna możliwość poznania nieturystycznego tureckiego miasta wraz z otaczającą je przyrodą.

  Będąc w kraju gwiazdy i półksiężyca, warto choćby na chwilę zadumać się nad islamem i przyjrzeć związanej z nim kulturze. Taką możliwość dostaniecie podczas zwiedzania stojącego w Manavgacie największego meczetu w tej części Turcji (posiada aż cztery minarety!).

  Z miasta wyjeżdżamy na łono natury, aby w cieniu drzew pobrodzić w chłodnych wodach rzeki poniżej przepięknego wodospadu. Orzeźwieni możemy przysiąść na turecką herbatę, lub spróbować słynnych lodów maras, do których dodaje się sproszkowany korzeń dzikiej orchidei.

  Następnie rozsiadamy się wygodnie w łódce i powoli spływamy do morza zieloną rzeką Manavgat. W towarzystwie wodnego ptactwa i wygrzewających się gdzieniegdzie żółwi odpoczywamy, spoglądając na leniwie zmieniający się krajobraz delty. W samym ujściu zacumujemy przy szerokiej piaszczystej plaży, który rozciąga się wzdłuż rzeki, tworząc półwysep ze słodką wodą po jednej i otwartym Morzem Śródziemnym po drugiej stronie. Po obu stronach można się kąpać, a w międzyczasie opalać na rozgrzanym złotym piasku. W tej pięknej scenerii zjemy przygotowaną na grillu rybę lub kurczaka.

  Na koniec jeszcze jedna atrakcja - największy na Riwierze kryty bazar, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, od lokalnych pamiątek, po oryginalne podróbki...

  Szczegółowe informacje

  Kiedy?

  W każdy poniedziałek i czwartek.

  Jak długo?

  Od 9:00 do 17:00 (czas orientacyjny).

  Za ile?

  Dorosły 25€, dzieci 7-12 lat 13€, dzieci 0-6 lat bezpłatnie.

  Co zapewniamy?

  Klimatyzowany transport, ubezpieczenie, obiad na statku, bilet wstępu na wodospady.

  Za co płacicie dodatkowo?

  Napoje.

  Co zabrać?

  Strój kąpielowy, ręcznik, gadżety do pływania, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kremy z filtrem, pieniądze, aparat.

  O czym nie zapomnieć?

  Przy wejściu do meczetu dostępne są chusty (nie trzeba posiadać swojej) i spódnice (jeśli Panie mają bardzo krótkie spodenki), obowiązkowo zdejmuje się buty. Wycieczka w grupach mieszanych językowo.

  Zadaj teraz pytanie Napisz do nas... Wyślij