You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jak dojechać z lotniska w Antalyi lub Gazipasa do hotelu w Alanyi


Alanya położona jest między dwoma lotniskami. Mniejszym i niedaleko oddalonym lotniskiem Gazipaşa – Alanya Havalimanı , oraz dużym portem lotniczym Antalya Havalimanı, oddalonym od Alanyi o 124 km , czyli około 2 h. jazdy samochodem.


Lotnisko w Antalyi

antalya lotnisko.jpg

Lotnisko w Antalyi to główny port lotniczy w Turcji obsługujący ruch turystyczny na wybrzeżu Morza Śródziemnego. To nowoczesne lotnisko posiada dwa terminale międzynarodowe, oddalone od siebie, oraz terminal krajowy. Lotnisko w Antalyi położone jest 13 km od centrum tego miasta a 124 km od Alanyi. Większość przybywających tu wczasowiczów jest odbierana przez autokary swoich touroperatorów i rozwożona po hotelach. Podróż trwa niestety ponad planowe 2h, gdyż zazwyczaj autokary rozważą również turystów do hoteli w miejscowościach turystycznych w drodze do Alanyi tj.: Belek , Side , czy miejscowości za Alanyą np. Mahmultar gdzie droga z lotniska zajmuje nawet do 4 h. 

Jeśli nie należycie do tej grupy turystów , dojazd do Alanyi z lotniska w Antalyi możliwy jest na kilka sposobów:


Taksówką

To najbardziej rzucający się w oczy środek transportu po wyjściu z terminala gdyż wszystkie taksówki są żółte. Warto jednak zapoznać się wcześniej z cenami kursów lub ustalić wcześniej stawkę za kurs na tej trasie. 


Autobusami międzymiastowymi

Z lotniska w Antalyi na dworzec autobusowy dostać się można miejskim autobusem linii 202 ( niestety nie kursuje w nocy) i z dworca wyruszyć autobusem do Alanyi , które odjeżdżają co 15-30 min na dworzec autobusowy w Alanyi. Są to wygodne autokary, z serwisem na pokładzie, ale jazda jest długa gdyż zatrzymują się na dworcu w Manavgacie , oraz nie dojeżdżają bezpośrednio pod hotel a zatrzymują się na dworcu głównym w Alanyi.


Z firmą transferową

Transferem prywatnym lub grupowym. Transfer grupowy do maksymalnie 14 osób lub prywatny transfer tylko dla Twojej rodziny lub znajomych - szybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do hotelu. Ceny różnią się od lokalizacji hotelu oraz od ilości osób, po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu z biurem Metin Tour telefonicznie lub pod adres mailowy: kontakt@metintour.pl 


Lotnisko w Alanya - Gazipasa

gazipasa lotnisko 1.jpg

Z drugiej strony Alanyi, około 40 km od Alanyi, czyli jakieś 35 min drogi znajduje się dugie lotnisko Gazipaşa – Alanya.  Jest to niewielkie lotnisko bez statusu lotniska międzynarodowego , ale samoloty czarterowe mogą na nim lądować.  Lokalizacja tego lotniska skraca czas transferu hotelowego o nawet 1,5 h. Przykładowo hotel Utopia Deluxe oddalony jest od lotniska Gazipaşa o 25 kilometrów a nie o 144 km jak w przypadku lotniska w Antalyi. Znany i lubiany wśród Polaków hotel Kaila Beach ( dawniej Katya) to tylko 37 km od lotniska Gazipaşa. Niestety nie wszystkie samoloty touroperatorów latają na to lotnisko, dlatego jeśli to właśnie tam będziecie Państwo lądować to do Alanyi dotrzeć można :


Taksówką

I tu podobnie trzeba się upewnić co do ceny


Autobusami wahadłowymi Havaş

Kursują według rozkładu jazdy , odjeżdżają spod terminala i mają kilka miejsc w których zatrzymują się w Alanyi


Transferem prywatnym lub grupowym

Transfer grupowy do maksymalnie 14 osób lub prywatny transfer tylko dla Twojej rodziny lub znajomych, szybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do hotelu. Ceny różnią się od lokalizacji hotelu oraz od ilości osób, po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu z biurem Metin Tour telefonicznie lub pod adres mailowy: kontakt@metintour.pl