Życie nocne w Alanyi


Wakacje w Alanyi to idealne miejsce na opalanie, czas spędzony na zwiedzaniu, pływanie w morzu czy basenie, to miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi, osób starszych ale i młodzieży. Alanya jest miejscem na spędzenie wakacji niezależnie od tego ile masz lat. Kiedy zapada wieczór , Alanya staje się kolorowym i magicznym miejscem pełnym atrakcji dla miłośników nocnego życia, które w tym mieście jest bardzo bogate i różnorodne.  Dyskoteki, kluby nocne, zewsząd dobiegająca muzyka, można się tu doskonale bawić do białego rana. 

W porcie w Alanyi zlokalizowana jest większość dyskotek i klubów na świeżym powietrzu gdzie również można potańczyć. Wstęp do dyskotek jest bezpłatny, są one otwarte codziennie , w ciągu tygodnia jak i w weekend , a imprezy odbywają się codziennie w sezonie letnim. Przy wejściu do dyskotek są zazwyczaj bramki, a same obiekty są dobrze chronione. Ze względu na brak opłaty za wstęp, wypada zamówić coś w barze, piwo lub drinka, ceny są wyższe niż np. w sklepach ,więc na to trzeba być przygotowanym. Kluby i dyskoteki czynne są w Alanyi od wieczora do późnych godzin nocnych a raczej wczesnych rannych . 😊 Około godziny 3 rano pod kluby w porcie podjeżdża bezpłatny duży autokar z klubu Summer Garden , który znajduje się w miejscowości Konaklı, oddalonej od Alanyi 14 km i zabiera chętnych na zabawę w tym lokalu do około 6 rano, a potem odwozi ich do centrum Alanyi. Jeśli wasza zabawa zakończy się na klubach w Alanyi  po godz 1 w nocy to powrót do hoteli  będzie możliwy tylko taksówką , gdyż autobusy miejskie i dolmusze kursują tylko do godziny 1 w nocy. 

Gościnność i otwartość mieszkańców Alanyi sprawia, że imprezowanie w Alanyi to także dobry moment do poznania tureckiej kultury i nowych ludzi. 

Jedną z najbardziej znanych dyskotek jest Havana Club. Sam lokal utrzymany jest w stylu kubańskim, a na każdym z trzech pięter fani różnych typów muzyki znajdą coś dla siebie , od muzyki klubowej i disco, po techno, reggae, latino, jazz, rock aż po muzykę lokalną , turecką. W porcie tuż obok siebie znajduję się dyskoteki Bistro Bellman Club, James Dean które są pod gołym niebem urządzone w nowoczesnym stylu w licznymi podestami dla chętnych do tańca. 

Kolejnym miejscem , tym razem 4 piętrowy lokal z inną muzyką na każdej kondygnacji jest Robin Hood. Na dachu mieści się specjalny parkiet z którego puszczane są sztuczne ognie a niekiedy i mydlana piana do “foam party”. Ulica biegnąca obok tej dyskoteki to klub obok klubu, gdzie często puszczana jest ta sama muzyka dla niezagłuszania sąsiadów a impreza taneczna często przenosi się na ulicę. 

W centrum miasta na krytym bazarze znajduje się znany i lubiany lokal Queens Garden  z różnorodną muzyką z lat 60, 70 i 80-tych , gdzie obsługa zapewnia masę animacji i niezapomnianej zabawy. W tym miejscu można swobodnie zająć miejsce przy stoliku , zjeść coś dobrego a potem oddać się muzyce i tańczyć do białego rana. 

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj