Alanya - Informacje, Atrakcje, Wycieczki


Wybierając się na wakacje, szukamy miejsca gdzie możemy wypocząć, zrelaksować się i oderwać od otaczającego nas na co dzień świata. Miejsca, gdzie ciepły klimat i piaszczyste plaże zachęcą nas na tyle, że nie będziemy chcieli wyjeżdżać, a w przyszłości na pewno w nie powrócimy. Idealną lokalizacją na spędzenie wymarzonego urlopu jest Alanya – miejscowość będąca jednocześnie jednym z największych kurortów w południowej Turcji. 

Znajdująca się w najbardziej znanym regionie Turcji – Riwierze Tureckiej – Alanya charakteryzuje się bardzo interesującym ukształtowanie terenu. Nie tylko sąsiedztwo z Morzem Śródziemnym, ale także góry „wyrastające” w centrum miasta, sprawiają że Alanya jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Obfituje w szereg atrakcji, które zainteresują wszystkich wymagających podróżników. Piękne podziemne miasta Kapadocji i wapienne tarasy Pamukkale to dwa główne punkty każdej wycieczki kierowanej w te tereny. Dla turystów pragnących poznać więcej atrakcji i zabytków organizowane są liczne wycieczki fakultatywne jak Jeep Safari, Rafting, Rejsy statkami i wiele innych.

Miasto to wychodząc naprzeciw wszystkim przybyłym stara się sprostać wszelkim oczekiwaniom tak hotelarskim, gastronomicznym jak i transportowym. W mieście funkcjonuje mocno rozwinięta sieć autobusowa, która łączy wszystkie części miejscowości, dzięki czemu swobodnie można dojechać w każde interesujące nas miejsce. Co więcej można bez problemu korzystać z przystanków na żądanie, co jeszcze bardziej ułatwia przemieszczanie się w obrębie centrum. Wszyscy ci, którzy niekoniecznie są przekonani do komunikacji publicznej, mogą skorzystać z charakterystycznych żółtych taksówek, które wygodnie dowiozą tam gdzie autobusy nie mogą. Postoje taksówkowe znajdują się praktycznie na każdej ulicy, a cena przejazdu ustalana jest odgórnie i wzrasta co każde dwieście metrów.

 Na wschód od Alanyi, w odległości 135 kilometrów znajduje się większe miasto Antalya, będące jednocześnie stolicą całej prowincji. To tu znajduje się lotnisko, z którego systematycznie wykonywane są transfery autobusowe w kierunku miasta Alanya. Jeżeli podróżujemy większą ilością osób mamy możliwość wypożyczenia autobusu lub busa, które są zlokalizowane tuż przed lotniskiem. Transfery z lotniska zawiozą nas w samo centrum miasta Alanyi. Jeżeli jednak chcemy w drodze zwiedzać inne ciekawe miejsca, możemy również skorzystać z prywatnego transferu.

Alanya to miejsce szczególne nie tylko ze względu na liczne atrakcje turystyczne, ale także na przygotowanie turystyczne. Na podróżnych czeka wiele miejsc hotelowych. W całym mieście znajduje się ich, nie przesadzając, kilkaset. Najczęściej odwiedzane są te, umiejscowione nad samym morzem, takie jak Kleopatra Fatih Hotel, Kleopatra Blue Life Apart Hotel, Grand Zaman Hotel, czy Kleopatra Saray Hotel. Turyści poza bazami hotelowymi mają dostęp również do szerokiej oferty gastronomicznej, „rozsianej” po całym mieście.

Podróżując wzdłuż wybrzeża, jedną z głównych dróg Alanyi, równoległą do morza, możemy podziwiać przepiękne widoki tego miasta, zatrzymać się i odpocząć na piaszczystych plażach. Alanya to cel podróży wszystkich tych, którzy potrzebują intensywnego wypoczynku, będącego jednocześnie niezapomnianym urlopem.