Alanya przyjazna dla dzieci


Alanya jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim na wyjazdy dla rodzin z dziećmi. Alanya słynie z bogatej oferty atrakcji w ramach All Inclusive. Zjeżdżalnie, animacje w języku polskim, mini kluby dla najmłodszych i rozrywki sportowe.

Hotele w okolicach Alanyi prześcigają się w ilości atrakcji dla swoich gości. Wodne place zabaw, statki pirackie z kolorowymi ślizgawkami, brodziki i baseny o różnej głębokości, odpowiednie dla dzieci w różnym wieku – to gwarancja udanej zabawy na wakacjach. 

Region Alanyi to znakomity wybór na rodzinne wakacje również ze względu na szerokie plaże. Łagodne zejście do morza i świetna infrastruktura min: pomosty, centra sportów wodnych, boiska, place zabaw w pobliżu plaż , sprawiają że można tutaj spędzić cały dzień.

CO WARTO ZOBACZYĆ Z DZIECKIEM W ALANYI:

Kolejka Linowa Teleferic

Zlokalizowana u podnóża wzgórza Kale przy plaży Kleopatry, kolejka która zabierze Was na szczyt skąd rozciąga się cudowny widok na miasto. Dla dzieci to zdecydowanie sama jazda kolejka będzie największą atrakcją ale po dojechaniu do celu można zwiedzić ruiny zamku, wejść do meczetu lub domu w stylu alanijskim , gdzie lokalne kobiety robią ręcznie dywany.

Jaskinia Damlataş

Znajduje się zaraz przy kolejce linowej , jeśli Wasze dzieci lubią jaskinie to warto nie niej wejść, nie jest to jednak jedyna jaskinia w Alanyi. W górach Taurus znajduje się największa w tym regionie Jaskinia Dim , oraz w Kanionie Sapadere znajduje się Jaskinia Krasnoludków. Obie te jaskinie zobaczyć można podczas wycieczek fakultatywnych.

Plaża Kleopatry

Najsłynniejsza plaża w Alanyi gdzie można odpocząć , poopalać się i popływać w morzu. Zaraz obok niej znajdują się liczne parki z fontannami oraz place zabaw dla dzieci.

Port w Alanyi

Miejsce gdzie można podziwiać statki a nawet wybrać się na rejs wokół wzgórza Kale. W porcie znajdują się również place zabaw, trampoliny dla dzieci czy ciuchcia , która za opłatą przewiezie Państwa po całej Alanyi.

I Love Alanya

Tarasy widokowe w górach skąd rozpościera się widok na całe miasto. Oprócz tego miejsce to posiada kilka placów zabaw , w tym również dmuchany oraz salon gier z „małpim gajem „dla najmłodszych. Obok znajduje się kilka kafejek i restauracji gdzie rodzice mogą odpocząć i rozkoszować się widokiem , mając na oku swoje pociechy.

Aquaparki

Jeśli podczas wakacji Wasze dzieci marzą o wodnym szaleństwie macie aż trzy aquparki dostępne w Alanyi i jej okolicach. Alanya Aquapark znajduje się przy głównej ulicy przy plaży Kleopatry, na terenie znajdują się bary i restauracje , wstęp kosztuje około 45 lir. W miejscowości Türkler znajduje się Aquapark Eftalia gdzie goście mogą korzystać z opcji all inclusive, ten aquapark znajduje się na plaży więc również tam można odpocząć po szalonej zabawie.  Dalej za Alanyą w miejscowości Okurcalar jest trzeci aquapark Water Planet, gdzie również są bary i restauracje oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Do aquaparków poza Alanyą organizowane są wyjazdy na wycieczki bezpośrednio spod hoteli.

Delfinarium

Około 20 km za Alanyą znajduje się delfinarium , gdzie dwa razy w ciągu dnia odbywa się godzinny pokaz delfinów i fok. Jest również opcja popływania z delfinem lub zrobienie sobie zdjęcia z tymi towarzyskimi ssakami.

Dim Çay

Górska, dająca ochłodę rzeka z ruchomymi platformami na których zjeść można lokalne dania kuchni tureckiej. Restauracje z miejscami piknikowymi posiadają również place zabaw czy baseny ze zjeżdżalniami.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj