Turcja nieruchomości - Zamieszkaj w Turcji


Z perspektywy turysty Turcja wydaje się cudownym krajem, który zachwyca nie tylko pod względem cudów natury, które się tu znajdują ale także pod kątem architektonicznym z licznymi zabytkami w tle, które można zwiedzać podczas licznych wycieczek organizowanych przez Lokalne Biuro Podróży w Alanya. Wielu jednak dochodzi do wniosku, że jest to miejsce idealne dla nich nie tylko na czas urlopu. Dlatego decydują się na zakup nieruchomości w Turcji, czy to domu, czy mieszkania.


Zakup mieszkania w Alanyi

Zakup nieruchomości w Alanyi to opłacalna inwestycja. Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup apartamentu, który ma służyć jako dom wakacyjny , nowe miejsce do życia lub lokum pod wynajem dla innych turystów odwiedzających ten kurort. 

mieszkanie w alanyi.jpg

Wiele czynników wpływa na to że populacja Alanyi rośnie z roku na rok, mieszka tutaj ponad 100 tysięcy obcokrajowców z różnych zakątków świata w tym coraz liczniejsza grupa naszych rodaków. Alanya ma łagodny, ciepły  klimat, sezon turystyczny  trwa tutaj osiem miesięcy a przez resztę roku panuje tutaj nasza polska jesień. Prawdopodobieństwo wystąpienia tutaj trzęsienia ziemi jest niskie a budynki mieszkalne budowane są według zasad antysejsmicznych. Ze względu na wysoką liczbę mieszkających tutaj obcokrajowców zaklimatyzowanie się tutaj jest dużo łatwiejsze, porozumieć się można tutaj w każdym języku, a społeczności tworzą tutaj punkty i miejsca spotkań gdzie czynnie działają w przestrzeni miejskiej, Polacy również mają w Alanyi prężnie działające stowarzyszenia.  Alanya ma świetnie rozwiniętą komunikację miejską oraz infrastrukturę , dobrze rozwinięta jest pomoc medyczna. Apartamenty są w Alanyi dużo tańsze niż w innych krajach Unii Europejskiej , łatwa do przejścia jest również procedura uzyskania pozwolenia na pobyt. Wszystko to sprzyja coraz liczniejszym zakupom mieszkań przez obcokrajowców.

W pierwszej linii morza znajdują się zazwyczaj hotele i kompleksy wypoczynkowe, co nie znaczy że nie można znaleźć mieszkania z widokiem na morze, choć większość takich kompleksów rozciąga się w kierunku gór z widokiem na morze. Każdy obszar Alanyi jest ciekawy i warty uwagi , mieszkania znajdują się blisko obszarów turystycznych lub blisko natury, są jednopoziomowe lub kilkupiętrowe, są nawet dzielnice gdzie znajdują się anglojęzyczne  lub rosyjskojęzyczne przedszkola.


W Alanyi kupić można mieszkania typu :

Kawalerka typu studio – idealna dla singli, par lub pod wynajem

Apartamenty 1+1 , czyli mieszkania z jedną sypialnią , salonem , kuchnia i łazienką , do 60 m2

Apartamenty 2+1 , mieszkania z dwoma sypialniami i najczęściej z dwoma łazienkami

Apartamenty 3+1, gdzie sypialni jest aż trzy 

Dubleksy , czyli mieszkania dwupiętrowe, wygodne dla dużych rodzin.

Często jeśli mieszkanie znajduje się w kompleksie ma ona do dyspozycji lokatorów baseny, również kryte, place zabaw, korty do gry, ochronę całodobową a czasem i łaźnię turecką. W cenie mieszkania na sprzedaż jest również jego wykończenie, czyli : panele lub płytki na podłogach, meble w kuchni i łazience, jednym słowem zaraz po zakupie można się wprowadzać. 


Formalności przy zakupie mieszkania

Turcja nieruchomości to temat, którego procedura nie jest tak skomplikowana jak się może na pierwszy rzut wydawać. Samo kupno domu w Turcji może odbyć się poprzez Internet, a formalności są bardzo podobne do tych, które obowiązują w Polsce. Na rynku jest wielu pośredników sprzedaży, którzy pomogą z wszystkimi dokumentami i ich ewentualnymi tłumaczeniami. Wszystko jednak opiera się o przygotowanie umowy kupna-sprzedaży. Jest ona opracowywana przez TAPU - urząd ds. gruntów i wymaga kopii paszportu oraz czterech fotografii. Aby kupno nieruchomości w Turcji było możliwe, należy powiadomić o tym fakcie urząd administracyjny w Izmirze, który udokumentuje że dany obiekt nie znajduje się na terenie wojskowym, co oznaczało by automatyczną odmowę zakupu. Aby zmniejszyć formalności kupującego do minimum, wszystkimi tymi procedurami zajmuje się TAPU wraz z pośrednikiem sprzedaży, do którego się zwrócimy.


Jak długo trwa zakup nieruchomości w Turcji?

 turcja willa.jpg

Samo kupno domu w Turcji nie trwa długo, najdłużej jednak trwają formalności związane z przeniesieniem praw własności z obecnego na przyszłego właściciela posiadłości. Po tym czasie zostaniemy powiadomieni przez pośrednika o konieczności odebrania wszelkich dokumentów, najlepiej osobiście, w urzędzie TAPU - pamiętajmy o obowiązku posiadania wizy do Turcji. Jeśli jednak nie będziemy mieli takiej możliwości, wystarczy że naszemu pośrednikowi przekażemy pełnomocnictwo, albo innej osobie, która będzie mogła stawić się w tureckim urzędzie. Zakup nieruchomości w Turcji i wszelkie tytuły własności oraz dokumenty zostaną przekazane nowemu właścicielowi, jeśli ten ureguluje opłatę na kupowany dom, czy mieszkanie oraz opłaci podatki z nim związane.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, którym Riwiera Turecka przypadła tak bardzo do gustu, że chcieliby tu zamieszkać to zakup nieruchomości w Turcji powinien sprawić nie lada przyjemność. Zapewne widziałeś jakie standardy mają hotele w Turcji, więc możesz być pewien, że nieruchomości Turcja to temat z tej samej półki a nawet i wyższej. Poznaj ten kraj na niezapomnianych wakacjach, a później zastanów się czy inwestycja jaką jest dom w Turcji nie będzie dobrym pomysłem na przyszłość.


Agencja nieruchomości w Alanyi

Biuro podróży Metin Tour od lat zajmuje się również sprzedażą i wynajmem mieszkań w Turcji a szczególnie w Alanyi, gdyż to właśnie tutaj mieści się nasze główne biuro. Nasi wykwalifikowani agenci nieruchomości pomogą w każdej dziedzinie dotyczącej nieruchomości, od tłumaczenia , załatwienia aktu notarialnego tzw.TAPU w Turcji po wybór wyposażenia jeśli mieszkanie jest w stanie deweloperskim. Od lat pomagamy Polakom, którzy marzą o kupnie mieszkania w Alanyi, więc jeśli i Ty myślisz o tym, chcesz o coś zapytać w języku polskim, chętnie pomożemy. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem telefonicznie lub mailowo na adres kontakt@metintour.pl. Kto wie, może niebawem będziemy sąsiadami 😊


Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj