Pogoda w Alanyi miesiąc po miesiącu

Alanya to miejsce gdzie ponad 300 dni w roku świeci słońce, jest ciepło i pogodnie, ale jak już nadejdą to pozostałe dni w roku to potrafi padać przez kilka dni non stop, albo zrywa się nagła, niespodziewana ulewa aby po kilkunastych minutach wyszło słońce i pojawiła się na niebie tęcza. 

Pogoda w Alanyi w trakcie sezonu wakacyjnego jest stabilna, słońce mocno operuje , tylko w miesiącach zimowych zdarzyć się mogą deszcze i załamania pogody.

POGODA W STYCZNIU 

Styczeń w Alanyi jest raczej mokrym miesiącem, mogą zdarzyć się deszcze. Temperatura w ciągu dnia wynosi około 14 °C, noce są o kilka stopni chłodniejsze. Temperatura wody w morzu wynosi 16 °C. Styczeń to dobra pogoda na wycieczki po okolicy, jazdę rowerem i spacery.

POGODA W LUTYM

Pogoda w lutym jest lepsza niż w styczniu, opadów deszczu jest mniej. Temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi około  16 °C i tyle samo wynosi temperatura morza. Noce są o kilka stopni chłodniejsze niż dzień. Luty podobnie jak styczeń to dobry czas na wycieczki, spacery i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

POGODA W MARCU

Marzec jest ostatnim miesiącem z temperaturami powietrza poniżej 20°C, zazwyczaj jest to około 18  °C. Morze podobnie jak w styczniu i lutym ma około 16 °C. Dzień staje się dłuższy co sprzyja spędzaniu czasu poza domem. Marzec to czas w Alanyi gdzie rozpoczyna się sezon turystyczny.

POGODA W KWIETNIU

Kwiecień to już wiosenna temperatura około 21°C w ciągu dnia i około 12°C w nocy. Morze tez jest już cieplejsze o jeden lub dwa stopnie niż w marcu, około 18 °C. Kwiecień to przyjemna pogoda do spędzania czasu na spacerach i wycieczkach, oraz do rozpoczęcia sezonu plażowego.

POGODA W MAJU

Maj to już wiosna w pełni w Alanyi. Jest ciepło , temperatura powietrza wynosi około 25°C w ciągu dnia i 16°C w nocy. Temperatura wody w morzu wynosi 20 °C, a więc maj to już świetny moment na wyjazd wakacyjny do Alanyi. Pogoda sprzyja plażowaniu, pływaniu w morzu, wycieczkom fakultatywnym. 

POGODA W CZERWCU

Czerwiec jako pierwszy miesiąc lata to temperatury 30°C stopni w ciągu dnia, odczuwalna jest kilka stopni wyższa. Noce też są już ciepłe około 19-20°C. Morze jest ciepłe z temperaturą 23 °C, deszcz w czerwcu już nie pada. Jest ciepło, upalnie ale i wilgotność powietrza wzrasta. Czerwiec kusi wysokimi temperaturami aby pływać w morzu , w basenach, plażować i podróżować.

POGODA W LIPCU

Lipiec to już lato w pełni w Alanyi. W ciągu dnia zobaczyć możemy 34°C, odczuwalna ze względu na wilgotność powietrza jest o kilka stopni wyższa. Noce są ciepłe, ale i wilgotne. Temperatura w morzu to 23-25 stopni. Lipiec to czas na spędzanie dnia na plaży, opalenizna gwarantowana.

POGODA W SIERPNIU

Sierpień to najcieplejszy miesiąc w Alanyi. Temperatury w ciągu dnia to minimum 35-36 °C i podobnie jak we wcześniejszych miesiącach wilgotność jest na poziomie nawet 80% co powoduje odczuwalność temperatury nawet powyżej 40 °C. Noce są ciepłe, morze również z temperaturami 27-28 °C. Sierpień to wymarzony czas na plażowanie, pływanie i opalania się .

POGODA WE WRZEŚNIU

Wrzesień to ciągle ciepła pogoda z temperaturami powyżej 30 °C. Noce w pierwszej połowie miesiąca są jeszcze upalne z temp. 26°C, druga połowa miesiąca daje już przyjemne ochłodzenie wieczorami do 19-20°C. Woda w morzu wciąż jest ciepła z temperaturami 26°C. Wrzesień to dobry miesiąc na wycieczki fakultatywne, na spacery, ale i na plażowanie.

POGODA W PAŹDZIERNIKU

Październik w Alanyi to jeszcze ciepłe temperatury w ciągu dnia , około 26°C, noce są trochę chłodniejsze z temperaturami 15°C, wilgotność powietrza spada do kilku procent. Morze jest wciąż ciepłe z temp. 23°C. Październik to świetna pogoda na wyjazdy na wycieczki, na spacery, aktywność fizyczną na świeżym powietrzu ale w ciągu dnia również na plażowanie.

POGODA W LISTOPADZIE

Listopad to to już jesień, ale w Alanyi to raczej wiosna. Temperatura wynosi 21 °C, noce z temperaturami 11°C a morze wciąż ciepłe z temperaturą 20°C. Pogoda jest ciepła ale zdarzyć się mogą deszczowe dni. Deszcze są jednak krótkie, po których wychodzi szybko słońce. Listopad to pogoda dobra na wycieczki fakultatywne, spacery i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

POGODA W GRUDNIU

Grudzień w ciągu dnia to temperatury około 17 °C, noce są chłodne z 8°C.  Morze robi się chłodniejsze z temperaturą około 17°C. W grudniu zdarzyć się mogą dni deszczowe , ale temperatury są wciąż wiosenne więc warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną czy na spacer.


Alanyę najlepiej odwiedzić oczywiście latem. Sezon trwa zwykle od kwietnia do października, ale również wczesną wiosną czy późną jesienią warto tam zajrzeć.  W szczególności jeśli nie przepadacie za wysokimi temperaturami.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj