Na Sylwestra do Turcji do Alanyi


Gdy Polska pokryta jest śniegiem ale zimowymi deszczami , w Alanyi jest jeszcze ciepło i słonecznie. Jeśli nie odpowiada Ci taka zimowa aura w Polsce, a nie masz jeszcze planów na Sylwestra, warto przejrzeć ofertę biur podróży , które coraz częściej oferują takie właśnie wyjazdy.

Ze względu na ładną pogodę , dużo słońca, hotele w Alanyi i jej okolicach otwarte są również poza sezonem wakacyjnym. Niektóre z nich proponują zabawę na zakończenie Starego roku , niektóre mają tylko wystawną kolację, a jeszcze inne organizują Bale Sylwestrowe z prawdziwego zdarzenia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Sylwester i Nowy Rok w Turcji to jedno z najpopularniejszych świąt w tym kraju. Świętowanie rozpoczyna się od uroczystego obiadu, gdzie spotykają się całe rodziny , składając sobie życzenia oraz dając prezenty. Ciekawostką jest że to właśnie na przywitanie Nowego Roku w tureckich domach ubierane są choinki. Po zakończeniu rodzinnym spotkań, młodzi zazwyczaj udają się na spotkania ze znajomymi na domówki lub do klubów, żeby wspólnie bawić się i doczekać północy. Ważnym punktem sylwestrowej nocy w Turcji jest ogłoszenie wyników państwowej loterii , gdzie wygrane sięgają kilkudziesięciu milionów tureckich lir. Potem jak na całym świecie, nadejście Nowego Roku witane jest wspólnym toastem szampanem i fajerwerkami. 

Odwiedzając Alanyę w tym czasie,  warto wybrać się do portu, gdzie zamknięte po sezonie kluby i dyskoteki w tę wyjątkową noc w roku są otwarte i tętnią życiem , głośną muzyką i szaloną zabawą. Jeśli ktoś nie przepada za głośna i nowoczesną muzyką , restauracje w Alanyi również otwarte są w te noc. Często na ostatnią chwilę znaleźć można wolny stolik, gdyż Turcy nie planują tego wieczoru dużo wcześniej a i tak najchętniej spędzają go w domu w gronie rodzinnym. Tego wyjątkowego wieczoru restauracje oprócz specjalnego menu, mają również często muzykę na żywo przy której można potańczyć. O północy w porcie jest pokaz sztucznych ogni , a zabawa kończy się około godz. 1-2 w nocy.

Turyści którzy chcieliby udać się na zabawę sylwestrową również będą mogli przebierać w ofertach, warto zawsze jednak zasięgnąć rady w zaprzyjaźnionym biurze podróży czy wybrana oferta jest warta swojej ceny. Biuro podróży Metin Tour co roku przygotowane jest na te pytania i zna aktualną ofertę sylwestrową w Alanyi. Sylwester można również spędzić na jednej z naszych wycieczek fakultatywnych , gdzie na Wieczorze Kapadockim dobra zabawa jest murowana.

Wczasy w Alanyi na Sylwestra to doskonały pomysł , który na długo pozostanie w pamięci a co więcej pozostawi promienną opaleniznę i pozytywny nastrój.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj