Odkryj Turecki Cypr i jego największe atrakcje turystyczne


 Wycieczka na Cypr to świetny wybór szczególnie dla tych, którzy uwielbiają śródziemnomorski klimat z pięknymi piaszczystymi plażami i zawsze idealną pogodą. Cypr znajduje się u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu i jest podzielony na Cypr Północny i Południowy, wyznaczoną w 1964 roku tak zwaną Zieloną Linią. Południową część wyspy zamieszkują Grecy, natomiast Północna część to Turecka Republika.

Planując wakacje na Cyprze możemy być praktycznie pewnie idealnej pogody, gdyż przez prawie trzysta dni w roku świeci tu słońce. Niezależnie od pory roku wycieczki na Cypr gwarantują doskonałe warunki do tego, aby urlop w tej części świata był udany pod każdym względem. Wakacje na Cyprze latem to przede wszystkim fantastyczny pomysł dla miłośników sportów wodnych i plażowania, zaś urlop na Cyprze w zimie to gwarancja dobrze spędzonego czasu na stoku narciarskim w najwyższych górach wyspy Troodos. Atrakcje turystyczne Cypru, to nie tylko idealne plaże i wspaniale przygotowane zaplecze gastronomiczne, także hotele noclegi Turcja ma naprawdę na wysokim poziomie podobnie jak i Cypr. To także liczne zabytki, które są zupełnie pozbawione ingerencji człowieka, co oznacza że zabytki Cypru zachowane są niemalże w nienaruszonym stanie. Głównym atutem, dzięki któremu turyści wybierają wycieczki na Cypr to jego różnice kulturowe, które widać na każdym kroku, zarówno jeśli chodzi o wpływy greckie jak i tureckie. Na Turecki Cypr można się dostać z miast Turcji, dlatego tak popularne stają się wycieczki z Alanii na Cypr, skąd wypływają statki turystyczne. Wiza do Turcji jest niezbędnym dokumentem podróży, natomiast jeśli chcemy wybrać się na Cypr wystarczy nam dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo na granicy otrzymujemy dokument będący tymczasową wizą, która nic nie kosztuje, a którą musimy okazać również podczas wyjazdu z wyspy.


Wakacje na Cyprze z Polskim Biurem Podróży w Turcji

Wśród najciekawszych zabytków, które powinno się zwiedzić wybierając się na wakacje na Cyprze Północnym, wymienić należy na pewno stolicę Nikozję, przez którą biegnie także granica dzieląca wyspę na część grecką i turecką. Sama Nikozja również jest podzielona na dwie części. Na północy zwiedzić można przepiękny meczet Selima, bizantyjski kościół Badestan, oraz Plac Ataturka znajdujący się w samym sercu Nikozji. Południowa część miasta natomiast to przepiękne mury weneckie z jedenastoma bastionami oraz miejsca dla miłośników sztuki i historii czyli Muzeum Bizantyjskie i Archeologiczne. Polskie Biuro Podróży w Turcji, jeśli chodzi o Turecki Cypr, proponuje również odwiedzić fantastyczną Kyrenię z malowniczym krajobrazem na pasma górskie i morze. Warto także zwiedzić Zamek św. Hilariona robiące niesamowite wrażenie ze względu na ukształtowanie terenu, na którym się znajduje. Jeśli oferta na wycieczkę na Turecki Cypr, proponowana przez Alania Biuro Podróży przypadła Ci do gustu, to kolejnym punktem, który warto zaznaczyć na swojej mapie atrakcji turystycznych jest półwysep Karpas i Famagusta, miasto gdzie znaleźć można gotyckie kościoły, czy weneckie obwarowania. W Salaminie natomiast można odwiedzić starożytny teatr, czy piękny port.

Cypr jest fantastycznym miejscem na urlop. To także świetne rozwiązanie gdy spędzamy wakacje w Turcji i chcemy poznać nieco odmienną kulturę. W takim przypadku rejs na Cypr organizowany przez Alania Lokalne Biuro spodoba się niejednemu turyście pragnącemu zwiedzić więcej ciekawych miejsc podczas jednego urlopu. Dlatego warto jest zdecydować się na wakacje na Cyprze, miejscu gdzie według mitologii Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj