Wycieczka do Stambułu – podróżuj do pięknych miejsc Turcji!


Stambuł to jedno z dwóch miast na świecie, które jest położone na dwóch kontynentach. To właśnie sprawia, że tak wielu turystów wybiera wycieczki do Stambułu jako punkt urlopowy. Oferowane przez biuro turystyczne Alanya wycieczki turystyczne Alanya to propozycja dla wszystkich tych, którzy swoje wakacje spędzają właśnie w regionie Alanya i chcą zwiedzić najpiękniejsze miejsca Turcji. Biuro Podróży Alanya jest w stanie zapewnić szeroki wybór wycieczek krajoznawczych w także wycieczki do Stambułu, gdzie na każdego podróżnego czeka mnóstwo atrakcji turystycznych.

Turcja Stambuł wycieczka z Alanii

Lokalne Biuro Podróży Alanya proponuje jednodniową wycieczkę do Stambułu podczas której zwiedzić można najważniejsze zabytki tego miasta oraz wybrać się w rejs po Bosforze. Alanya Biuro Podróży zapewnia lotnicze bilety do Stambułu wraz z ubezpieczeniem i opieką polskiego przewodnika podczas całodniowej wycieczki fakultatywnej.

Wycieczka z Alanii do Stambułu to podróż do miejsca, gdzie swój kurs kończy znany wszystkim Orient Express, a granicę pomiędzy Europą i Azją wyznacza Bosfor, stanowiąc jednocześnie niepowtarzalny krajobraz. Wśród zabytków nie sposób pominąć najbardziej rozpoznawalnego meczetu Sultanahmed, zwanego również Błękitnym Meczetem. Jest on bowiem wizytówką miasta i wycieczka do Stambułu bez poznania jego tajemnic jest wycieczką na pewno niekompletną. Miłośnicy sztuki, szczególnie bizantyjskiej, jak i wszyscy inni głodni atrakcji i ciekawostek podróżni, powinni wybrać się do Świątyni Mądrości Bożej – Hagia Sophia – przepiękny i monumentalny kościół, będący obecnie wzorem doskonałości. Na trasie wycieczki z Alanii do Stambułu znajduje się także pałac Topkapi (niegdyś siedziba sułtanów), podzielony na cztery dziedzińce i bramę, która oddziela pałac od miasta.

Wycieczka do Stambułu to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale także odpoczynek podczas rejsu po Bosforze, gdzie przy zachodzie słońca będzie można oglądać wybrzeża azjatyckiego i europejskiego Stambułu. W czasie wolnym od zwiedzania zabytków można wybrać się na tradycyjny bazar turecki, gdzie zaopatrzyć się można w pamiątki i produkty lokalne. Wycieczki z Alanyi do Stambułu cieszą się sporą popularnością, dlatego warto skorzystać z oferty Lokalnego Biura Podróży w Turcji i spędzić dzień w mieście, gdzie przeplatają się dwie jakże odmienne kultury – Azji i Europy.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą jaką proponuje biuro podróży Alanya i chcesz skorzystać z wycieczki do Stambułu to wystarczy, że zarezerwujesz interesujący termin, a Lokalne Biuro Podróży Alanya zagwarantuje fantastyczny wypoczynek w orientalnym kraju jakim jest Turcja. Wśród innych ciekawych propozycji lokalnego biura warto wymienić te miejsca, które stały się już wizytówką Turcji. Mowa tu o takich propozycjach jak wycieczka z Alanyi do Kapadocji, czy wycieczka z Alanii do Pamukkale. Poznaj także inne wycieczki turystyczne Alanya i spędź urlop w ciepłym i ciekawym kraju.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj