Wycieczki fakultatywne z lokalnym biurem podróży w Alanya


Riwiera Turecka obfituje w wiele wspaniałych miejsc, gdzie turystyka rozwija się z roku na rok coraz bardziej, przyciągając turystów piaszczystymi plażami oraz bardzo bogatą ofertą hotelową i gastronomiczną. Jednym z popularnych kurortów nad Morzem Śródziemnym jest Alanya, znajdująca się na południowym krańcu Turcji, 135 km na wschód od miasta Antalya. Centrum miasta jest podzielone przez skalny cypel o wysokości blisko 250 metrów, na którego szczycie znajduje się obronna twierdza, zaś od strony lądu otoczone jest przez pasmo Gór Taurus.

Jedną z tureckich krain jest Kapadocja, która zachwyca charakterystycznymi formami tufowymi, tworzonymi latami przez wiatry i deszcze. Księżycowy krajobraz, doliny Goreme, rozpościerający się po terenach tej krainy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się jednocześnie najważniejszym punktem wycieczki. Inne atrakcje Kapadocji to podziemne miasta Kaymakli i Derinkuyu i skalne kościoły.

Turcja kojarzy się także z wapiennymi tarasami w dolinie Curuksu. To tutaj znajduje się miejscowość o nazwie Pamukkale, do której można wybrać się poprzez lokalne biuro Alanya. Nazwa z języka tureckiego oznacza Bawełniany zamek, co dosłownie określa ukształtowanie terenu jakim może pochwalić się to miasto. Pamukkale znajduje się na linii pęknięcia skorupy ziemskiej. Wypływająca z gorących źródeł woda bogata w dwutlenek węgla i wapń, w momencie wydobywania się na powierzchnię ziemi ochładza się, wytrącając węglan wapnia i tworząc biały osad. Cały proces trwa od 14 tysięcy lat, dlatego też tureckie władze stworzyły w tym miejscu Park Narodowy, a UNESCO objęło go swoim patronatem.

 Każdy, kto nie chce całego pobytu spędzać przy hotelowym basenie lub na piaszczystej plaży, znajdzie coś w sam raz dla siebie korzystając z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez Lokalne Biuro Alanya. Chwili relaksu można w łaźni tureckiej Hammam (Hamam). Marmurowe pomieszczenia, rozgrzane parą wodną oczyszcza nasze ciało i odświeża umysł, a profesjonalna obsługa postara się, aby wypoczynek był udany. Dla miłośników podwodnego świata idealnym miejscem będzie natomiast  Aquarium – największe oceanarium na świecie. Tunel, którym spaceruje się oglądając cuda wodnej natury, ma ponad 130 metrów, a w akwariach znajduje się tysiące ryb i podwodna roślinność, która zachwyci niejednego.

Z polskim Biurem Turystycznym w Alanya mamy zapewnione atrakcje turystyczne na czas trwania całej wycieczki. Polski przewodnik w Alanya (lub miejscowy mówiący dobrze po Polsku) oprowadzi i opowie najciekawsze historie związane z danym rejonem. Wycieczki fakultatywne to frajda nie tylko dla najmłodszych. Do ciekawych propozycji należy między innymi Rafting po rwącej rzece Kopru, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Skoro już o dużych emocjach mowa, trzeba również zdecydować się na wycieczkę w góry Taurus, gdzie panuje cisza, spokój … i Kanion Sapadere, z którego stromych ścian spływa wodospad, nadając klimat i tak już pięknym widokom. Turcja zachwyca niejednego, a wycieczki z Alanya to nie tylko promocyjne ceny, ale także udany wypoczynek.

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj