Wypożyczenie auta w Turcji


Do wypożyczenia auta w Turcji wystarczy polskie prawo jazdy, nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazy. Minimalny wiek kierowcy aby wypożyczyć auto to 21 lat . Mogą też wystąpić ograniczenia jeśli chodzi o osoby starsze po 75 roku życia. Prawo jazy należy mieć minimum 2 lata. Należy również okazać paszport.

Cena za wynajem podawana jest za dobę. Jeśli chcemy wypożyczyć auto np. na 2-3 godziny to i tak zapłacimy jak za całą dobę. Cena zależy od klasy auta , rodzaju paliwa i okresu w jakim będzie wypożyczone auto. Zazwyczaj w okresie letnim , w pełni sezonu może być nieco drożej. Za auto typu Reanult Clio, Ford Fiesta zapłacimy np. w Alanyi 35€ w wersji benzynowej a w dieslu 40 € za dobę. Wyższe klasy samochodów jak Toyota Corolla będą oscylować ok. 50€ za dobę. Za minivana jak Mercedes Vito zapłacimy już ok. 80 €. Ceny z 2020 roku. W większości przypadków w cenę wliczony jest nielimitowany kilometraż. Można też wypożyczyć auto wraz z kierowcą. Tu o cenę należy zapytać gdyż jest to usługa indywidualna. W cenę również powinno być już wliczone ubezpieczenie OC i full casko. Jeśli jedziemy z drugim kierowcą należy ten fakt zgłosić wcześniej gdyż w razie wypadku jeśli drugi kierowca będzie prowadzić to ubezpieczenie może tego nie objąć. W cenę nie jest wliczone paliwo. Cena za benzynę ok. 6 TL , diesiel  ok. 6,5 TL j, gaz ok. 3,5 TL. Stacji benzynowych w Turcji jest dużo. Raczej nie będzie problemu ze znalezieniem ich, są na trasach szybkiego ruchu czy autostradach.

wynajęcie auta turcja.jpg

W kurortach auto zostaje podstawione pod hotel lub inne miejsce wskazane przez klienta. Zwrot również następuje np. przed hotelem więc nie musimy jechać do wypożyczalni aby dokonać formalności. Dodatkowo można zamówić fotelik dla dziecka 5-10 €, nawigacje ok. 20€.Ceny zależne od wypożyczalni.

W Turcji są 3 rodzaje dróg: krajowe. Lokalne i regionalne. Są w dobrym stanie. Oznakowanie na drogach jest bardzo dobre. Autostrady są płatne. Za przejazd płaci się gotówką a wysokość zależy od pojazdu. Ograniczenia prędkości są podobne jak w Polsce.  W ternie zabudowanym 50 km/h a poza 90 km/h.  Za złamanie przepisów ruchu drogowego nakładane są mandaty. Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0, 5 promila dla kierowców samochodów osobowych. Reszta kierowców musi być całkowicie trzeźwa. Za jazdę po pijanemu nakłada się grzywnę oraz dodatkowo może zostać zabrane prawo jazdy na okres od 3-6 miesięcy. Samochód musi być wyposażony w pasy bezpieczeństwa z przodu na tyle  takiego obowiązku nie ma. Każdy samochód musi być wyposażony w gaśnicę, apteczkę i dwa trójkąty ostrzegawcze.

Jeśli chcesz wypożyczyć auto w Turcji zapraszamy do kontaktu z nami a my znajdziemy dla Ciebie odpowiednie auto. 

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj