Riwiera Turecka


A może na wakacyjne wojaże wybrać tureckie regiony? Czemu nie!

Turcja bowiem to kraj z tak odmienną kulturą niż Polska, że turyści z nad Wisły odnajdą się tu doskonale. Do najpopularniejszych rejonów niewątpliwie należy Riwiera Turecka ze wspaniałymi kurortami. Nie bez znaczenia bowiem jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a być może i na ziemi.  

Dla turystyki międzynarodowej bardzo duże znaczenia mają takie ośrodki turystyczne jak: Alanya, Kemer, Antalya, czy Side. Wszystkie znajdują się z bliskim sąsiedztwie do turkusowej tafli Morza Śródziemnego, co dodatkowo przyciąga tłumy turystów. Innym argumentem przemawiającym za podróżą do tego kraju jest to, że cały rok jest tu bardzo ciepło, a poza sezonem temperatura sięga nawet do 26 stopni.

Jednym z ośrodków turystycznych, coraz częściej odwiedzanych przez turystów zarówno z Polski jak i ze świata jest Alanya. To malownicze miejsce dysponuje wieloma pensjonatami, restauracjami, czy barami i dyskotekami. To tutaj znajduje się jedna z największych plaż na Riwierze – Plaża Kleopatry. Miasto jak większość tego typu ośrodków żyje przez całą dobę, dlatego miłośnicy nocnego życia znajdą dla siebie mnóstwo interesujących klubów i pubów. Do najbardziej interesujących miejsc w Alanyi należy Bizantyjska Twierdza z charakterystyczną Czerwoną Wieżą, mierzącą 33 metry. W sąsiedztwie Twierdzy znajduje się jaskinia, która jako jedna z nielicznych jest przystosowana do jej zwiedzania. W jej wnętrzu panuje temperatura około 22 stopni, co daje ukojenie zmęczonym od upalnego klimatu turystom.

Innym ośrodkiem, położonym ok. 40 kilometrów od lotniska w Antalyi, jest miejscowość Kemer. To nieduże miasteczko otaczają góry Taurus, które u swych podnóży skąpane są w turkusowej tafli Morza Śródziemnego. Życie Kemer toczy się wzdłuż wybrzeża, gdzie znajduje się mnóstwo knajpek i restauracji, umożliwiających turystom zabawę przez całą noc. Miejsce to jest nastawione na bardziej współczesnego turystę, który do spędzenia wymarzonego urlopu potrzebuje jedynie słońca, plaży i ciepłego morza. Wprawdzie nie ma tu piaszczystych plaż, a jedynie kamieniste, ale nie przeszkadza to w żaden sposób coraz większej ilości przyjezdnych, wybierających Kemer jako punkt docelowy swoich wakacji. Przeważają tu zielone deptaki, parki i alejki, gdzie spacerując natkniemy się na ruiny miast Phaselis i Olympos, których historia sięga czasów starożytnych. Ogólnie rzecz biorąc Kemer jest spokojnym i cichym kurortem, gdzie każdy może znaleźć idealny kawałek plaży tylko dla siebie.

Spośród wszystkich ośrodków turystycznych, najnowszym jest ośrodek w miejscowości Antalya, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. To na nie zlatują samoloty z turystami z całego świata i to stąd część z nich rozjeżdża się po innych ośrodkach, a druga część zostaje w Antalyi, aby zażyć hotelowego luksusu. Baza noclegowa w Antalyi jest bowiem bardzo rozwinięta. Spacer po tym mieście to niesamowite przeżycie. Klimat tego miejsca podkreślają drewniane domy usytuowane na urokliwych ulicach, piękne parki i ogrody, czyste piaszczyste plaże, przejrzyste morze i aleje z wyrastającymi palmami.

Prawie siedemdziesiąt kilometrów od Antalyi znajduje się kolejny ośrodek turystyczny nazwany Side. Jest to bardzo przytulne miasto, charakteryzujące się pomarańczowymi gajami i cudownym widokiem z wybrzeża. Ruiny starożytnych budowli tylko podkreślają klimat tego miejsca, do złudzenia przypominającego włoskie wybrzeża. W niedalekim sąsiedztwie od Side znajduje się Manavgrat, z prawdziwym tureckim bazarem. Dla tych, którzy chcą odpocząć na innych plażach niż te znajdujące się w Side, można udać się kilka kilometrów za miasteczko, do Kumkoy – wioski z licznymi plażami, sklepami i hotelikami.

Powyższe ośrodki turystyczne to tylko jedne z licznych kurortów oferujących swoje usługi wszystkim spragnionym idealnych wakacji turystom. Wycieczki fakultatywne oferowane przez te kurorty, spodobają się wszystkim tym, którzy pragną przeżyć niezapomniane i pełne adrenaliny wakacje. Warto jednak podkreślić, że Turcja to miejsce zdecydowanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają ciepły klimat, piękną przyrodę, interesujące zabytki i krystalicznie czyste morze. Zatem jeśli nadal zastanawiacie się jaki kierunek obrać na tegoroczny urlop, to nie można trafić lepiej!

Lokalne biuro Alanya zapewni Wam wyśmienitą porcję rozrywki i odpoczynku. Nie tylko hotelowy basen będzie miejscem idealnym na spędzanie wolnego czasu. Propozycji jest mnóstwo, np. Aquapark, czy Delfinarium, albo Rafting. To tylko niektóre punkty wycieczki, z których warto skorzystać. Alanya biuro podróży zapewnia atrakcję dla wszystkich przyjezdnych, decydujących się na aktywny wypoczynek.

Ponadto pamiętajmy, że Riwiera Turecka to słońce przez praktycznie cały rok, więc czego chcieć więcej?

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj